Kylian Mbappe składa ofertę pokojową Antoine’owi Griezmann

0
39
Kylian Mbappe „oczyszcza powietrze z Antoine Griezmannem” po aferze z opaską kapitana. (zdjęcie: Atletico Universe, Twitter)

Nowy kapitan Francji, Kylian Mbappe, podkreślił znaczenie Antoine’a Griezmanna dla drużyny po tym, jak został pominięty w sprawie opaski.

Gdy zarówno Hugo Lloris, jak i Raphael Varane ogłosili zakończenie kariery po mundialu, było wielkie oczekiwanie na to, kto przejmie opaskę.

Uważano, że Griezmann miał ambicje związane z tą rolą, rozegrał 117 występów dla swojego kraju i był kluczowym elementem drużyny Deschampsa, która zdobyła Puchar Świata w 2018 roku.

Jednak trener Francji Didier Deschamps mianował 24-letniego Mbappe swoim kapitanem po decyzji Hugo Llorisa o przejściu na emeryturę. Griezmann został mianowany wicekapitanem drużyny, ale podobno był wściekły z powodu tej decyzji i rozważał wycofanie się z reprezentacji. Mbappe mówi, że rozumie rozczarowanie Griezmanna, ale jasno dał do zrozumienia, że ten nadal jest niezbędny dla Les Bleus i nie powinien odchodzić.

Czytaj: Kylian Mbappé jest coraz ważniejszy dla Francji

Mbappe uspokoił Griezmanna, wyjaśniając, że jego wizja kapitana to taka, w której wszyscy starsi gracze drużyny będą odgrywać rolę i będą mogli wyrażać swoje opinie.

„Rozmawiałem z Antoine. Był rozczarowany i to zrozumiałe. Powiedziałem mu, że zareagowałbym tak samo”, powiedział Mbappe dziennikarzom.

„Jest prawdopodobnie najważniejszym graczem ery Deschampsa. Ma doświadczenie. Jeśli ma coś do powiedzenia, usiądę i wysłucham. Nie wolno nikomu zamykać drzwi. Każdy może się wypowiedzieć”.

Deschamps podkreślił umiejętności komunikacyjne Mbappe jako jeden z „kluczowych” powodów, dla których otrzymał opaskę kapitana. Mbappe i Griezmann wykorzystali wspólne spotkanie grupy, aby oczyścić atmosferę między nimi po tym, jak trener poinformował obu graczy o swojej decyzji.

Zawodnicy z Francji zebrali się o godzinie 21:00 w świetlicy ich obozu treningowego Clairefontaine. Deschamps najpierw powiedział Mbappe o tym, że zostanie kapitanem, następnie przekazał Griezmannowi złe wieści, i minęła godzina, zanim reszta drużyny dowiedziała się o decyzji.

Czytaj: Właściciel Chelsea, Todd Boehly, chce zbudować piłkarskie imperium

Pomimo młodego wieku Mbappe ma już na swoim koncie 66 występów w reprezentacji swojego kraju, az 36 golami jest szósty na liście strzelców wszech czasów we Francji.

Raport L’Equipe sugeruje, że już wykazuje dojrzałość i przywództwo, jakich oczekuje się od kapitana jednej z największych sił na arenie międzynarodowej.

W Katarze Griezmann i Mbappe byli prawdopodobnie dwoma najważniejszymi graczami Francji, ponieważ Les Bleus dotarło do finału tylko po to, by zostać pokonanym przez Argentynę Lionela Messiego.

Pierwszy mecz Mbappe formalnie jako kapitana odbędzie się z Holandią w piątek w Paryżu, w grupie B eliminacji Euro 2024.