Kylian Mbappe – spadkobierca Cristiano Ronaldo

0
42
Kylian Mbappe zgodził się zrezygnować z premii PSG w wysokości 70 milionów funtów, aby osiągnąć nowe porozumienie z klubem. (zdjęcie: Barcelona Naród Kibiców, X)

Kylian Mbappe jest powszechnie uważany za jednego z potencjalnych spadkobierców Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. Po zdobyciu Pucharu Świata, Ligi Narodów UEFA, pięciu tytułów Ligue 1 i trzech Pucharów Francji, Mbappe jest prawdopodobnie najbardziej utytułowanym młodym piłkarzem na świecie.

Gwiazda PSG gra tak, że jego statystyki kariery są jeszcze bardziej imponujące niż statystyki cudownego napastnika Manchesteru City Erlinga Haalanda.

Przeczytaj także: Porażka Juventusu Turyn w Serie A

Były napastnik Monaco wzniósł swoją grę na nowy poziom od czasu dołączenia do Paris Saint-Germain w transakcji o wartości około 180 milionów euro, drugiej najdroższej transakcji w historii piłki nożnej.

Podczas gdy historie o tym, że Mbappe chce odejść, skradły nagłówki gazet on zdobył swoją 31 bramkę z PSG w Lidze Mistrzów UEFA, wyprzedzając Edinsona Cavaniego, aby zostać najlepszym strzelcem wszech czasów w rozgrywkach.

I jest mało prawdopodobne, że będzie to jedyny rekord, który pobije, ponieważ jest na dobrej drodze do zdetronizowania legendy Urugwaju jako najlepszego strzelca wszech czasów klubu.

Zobacz jeszcze: Największa porażka Manchesteru United w historii klubu

Mbappe znalazł się również na szczycie listy najlepszych strzelców Ligue 1 w czterech kolejnych sezonach i chce wyrównać rekord większości Złotych Butów we francuskiej ekstraklasie w tej kadencji.

Jego błyskawiczna szybkość, sztuczki i nienaganna umiejętność wykańczania były widoczne od najmłodszych lat, a Mbappe zadebiutował w profesjonalnym Monaco w grudniu 2015 roku.

Nie potrzebował dużo czasu, aby przedstawić się szerszemu światu w sezonie 2016-17, gdy strzelił sześć goli w Lidze Mistrzów, pomagając klubowi dotrzeć do półfinału rozgrywek.

Francuski fenomen pokazał swój wybitny talent w tym sezonie, odgrywając kluczową rolę w zespole PSG.

W wieku 23 lat Mbappe ma oszałamiające statystyki dla Francji, ale jak wyglądała jego podróż?

Do tej pory złoty rok Mbappe w międzynarodowym futbolu przyszedł w 2018 roku, gdy odegrał ważną rolę w triumfie Francji w Pucharze Świata w Rosji, strzelając pięć goli i stając się pierwszym nastolatkiem, który dokonał tego wyczynu od czasu Pele.

Napastnik został ukoronowany najlepszym młodym piłkarzem FIFA, podążając śladami Pele i innych.

W ostrym kontraście kampania Mbappe na Euro 2020 była koszmarem, ponieważ nie strzelił gola w czterech meczach i nie wykorzystał kluczowego rzutu karnego, który doprowadził do wyrzucenia Francji w 1/8 przez drużynę Szwajcarii.

Nieco się odbił, pomagając Les Bleus wygrać Ligę Narodów UEFA 2020, ale drużyna Didiera Deschampsa odpadła w fazie grupowej w tych samych rozgrywkach w następnym roku.

Wygrał już 13 trofeów na poziomie klubowym, jednak Liga Mistrzów historycznie wymykała się PSG, mimo że miała gwiazdorski skład i pozornie nieograniczone finanse.

Chociaż wciąż jest wiele do zrobienia, aby zmienić wynik jego idola Ronaldo z pięcioma Ballons d’Or lub siedem Ballons d’Or Messiego, to dopiero początek dla Mbappe.