Kylian Mbappe z PSG ma zamiar podpisać nowy kontrakt z ważną klauzulą dotyczącą Realu Madryt

0
7
Ostateczna decyzja zapadła. Real Madryt nie będzie więcej zabiegać o Kyliana Mbappe. (zdjęcie: psg, twitter)

Kylian Mbappe z PSG jest o krok od podpisania przedłużenia kontraktu z klubem do 2026 roku, z dodaną klauzulą dotyczącą Realu Madryt.

Kylian Mbappe z PSG jest o krok od podpisania przedłużenia kontraktu z klubem do 2026 roku, co sygnalizuje zmianę w stosunku do poprzedniego nastawienia i zakładania odejścia w przyszłym roku na zasadzie wolnego transferu. Oczekuje się, że potencjalny nowy kontrakt francuskiej supergwiazdy będzie zawierał wyjątkowy zapis: klauzulę dotyczącą zwolnienia, która może utorować drogę do przyszłego transferu do Realu Madryt.

Tuttomercatoweb donosi, że negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu ułatwił dyrektor sportowy PSG Luis Campos. Po początkowych nieporozumieniach, które doprowadziły do wykluczenia Mbappe z pierwszego składu, zawodnik pogodził się z klubem i odniósł mocny powrót, zdobywając trzy bramki w dwóch występach w Ligue 1. Ta zmiana dynamiki odegrała rolę w decyzji Mbappe o ponownym rozważeniu swojej przyszłości w PSG.

Przeczytaj także: Odmówił trenowania dla Eintrachtu Frankfurt, aby wymusić transfer do PSG

Włączenie do nowej umowy klauzuli dotyczącej prywatnego zwolnienia ma szczególne znaczenie. Według doniesień klauzula ta umożliwiłaby Mbappe zbadanie możliwości dołączenia do Realu Madryt latem przyszłego roku, jeśli nadarzy się taka okazja. Wydaje się, że zarówno PSG, jak i Mbappe szukają równowagi pomiędzy zabezpieczeniem swojej najbliższej przyszłości w klubie a zachowaniem elastyczności w przypadku potencjalnego przeniesienia się do innego klubu, zwłaszcza tak prestiżowego jak Real Madryt.

Przeczytaj także: Romelu Lukaku zaprezentowany w nowym klubie!

Negocjacje i potencjalne przedłużenie kontraktu mają duże znaczenie zarówno dla Kyliana Mbappe, jak i PSG. Porozumienie wydaje się odzwierciedlać wzajemne zrozumienie i chęć kontynuowania partnerstwa, jednocześnie uznając aspiracje gracza na przyszłość. Mbappe ma zamiar po raz kolejny zaprezentować swój talent podczas niedzielnego wieczoru, gdy PSG zmierzy się z Lyon w Ligue 1.