Kylian Mbappe z PSG ostro skrytykował sposób, w jaki kibice AC Milanu potraktowali Gianluigiego Donnarumma

0
7
Powrót Gianluigiego Donnarummy na San Siro nie przeszedł bez echa. (zdjęcie: MercaFoot, X)

Gwiazda PSG, Kylian Mbappe, skrytykował fanów AC Milanu za ostre potraktowanie Gianluigiego Donnarummy. „To było za wiele. Chroniliśmy go tak bardzo, jak mogliśmy” – powiedział Francuz.

Gwiazda PSG, Kylian Mbappe, skrytykował kibiców AC Milan za wrogie nastawienie do Gianluigiego Donnarummy podczas niedawnego starcia PSG z AC Milanem. Donnarumma, który wrócił na San Siro z PSG, spotkał się z wrogim przyjęciem ze strony kibiców Milanu, w tym z drwinami i rzucaniem fałszywych banknotów z twarzą bramkarza. Mbappe wyraził swoje konsternację sposobem, w jaki potraktowano Donnarummę, podkreślając nadmierny charakter znęcania się.

Włoski strzelec przeniósł się do francuskiego klubu w 2021 roku na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu kontraktu z Rossoneri. Jego przejście do PSG wywołało wiele kontrowersji, a raporty sugerują, że obecnie zarabia w Paryżu 10 milionów funtów (12 milionów dolarów) rocznie. Kibice Milanu oskarżyli Donnarummę o porzucenie swojego dziecięcego klubu w zamian za więcej pieniędzy i dlatego bramkarz spotkał się z tak wrogim przyjęciem podczas starcia w Lidze Mistrzów.

CZYTAJ: Liga Mistrzów: Kylian Mbappe szczerze opowiada o porażce z AC Milanem

Kibice Milanu rzucali nawet fałszywą gotówką z twarzą Donnarummy, określając go „Dollar-umma”. Mbappe uznał, że znęcanie się nad jego kolegą z PSG było przesadne i wyraził swoją frustrację, że nie jest w stanie go chronić.

Powrót na San Siro nie był przyjemnym doświadczeniem dla Gianluigi Donnarumma. Bramkarz został obsypany dolarami ze swoją podobizną. Kylian Mbappe po meczu zdecydowanie stanął w jego obronie.

„Było dużo hałasu, Gigio został dość ciężko przyjęty. Myślę, że to było już trochę za wiele, ale taki jest dzisiejszy futbol” – stwierdził reprezentant Francji.

„Fani robią, co chcą; nie możemy wiedzieć, co czują w środku. Chroniliśmy Gigio tak bardzo, jak tylko mogliśmy i współczujemy mu tego wieczoru.”

Pomimo wysiłków PSG, by chronić Donnarummę, Milan wyszedł zwycięsko, zdobywając trzy punkty po bramkach Rafaela Leao i Oliviera Girouda. Milan Skriniar z PSG otworzył wynik, ale determinacja Milanu ostatecznie doprowadziła ich do zwycięstwa. Ta wygrana zaostrzyła rywalizację w grupie F.

CZYTAJ: Lionel Messi rozpoczyna nowe przedsięwzięcie e-sportowe

Patrząc w przyszłość, PSG zmierzy się z Reims w wyjazdowym meczu Ligue 1 w sobotę, podczas gdy Milan przygotowuje się do starcia w Serie A z Lecce.