Laporta ujawnił datę startu Super League

0
2
Prezes Barcelony Joan Laporta stwierdził, że Super Liga może zacząć działać już w przyszłym sezonie.

Powstanie nowych kontynentalnych rozgrywek klubowych o nazwie Super League zapoczątkowano kilka lat temu. Jednak ze względu na ogromny opór wobec tych innowacji, kluby, które się na nie zdecydowały, zostały ostatecznie zmuszone do ograniczenia tempa przekazu medialnego przy wdrażaniu swoich pomysłów.

Niemniej jednak proces ten trwał nadal, a organizatorzy, przede wszystkim prezesi Realu Madryt, Florentino Perez i Barcelony, Joan Laporta, niezmiennie przedstawiali swoje koncepcje szerszej publiczności.

W niedawnym wywiadzie dla prasy hiszpańskiej, Laporta wyjaśnił aktualny stan projektu.

„Myślę, że Super Liga wystartuje w 2025 roku i będą to bardzo atrakcyjne rozgrywki.”

„Gdybyśmy rozpoczęli turniej dwa lata temu, zarobilibyśmy już pokaźną sumę pieniędzy” – stwierdził prezes katalońskiego klubu.

Warto zaznaczyć, że już wcześniej informowano, że Barcelona rozwiąże umowę ze swoim sponsorem technicznym.

CZYTAJ: Mamy lidera w walce o Sebastiana Szymańskiego

Nie jest tajemnicą, że Barcelona przeżywała w ostatnich latach trudne chwile pod względem stabilności finansowej. Maksymalizacja przychodów stała się głównym celem nowoczesnej polityki finansowej katalońskiego klubu. Nawet długotrwałe relacje ze znanymi sponsorami technicznymi stają pod znakiem zapytania, jeśli nie można uzyskać pożądanych środków z partnerstwa. W tym sezonie taka sytuacja miała miejsce w przypadku Nike, która produkuje odzież sportową dla klubu.

Prezes Joan Laporta stwierdził, że Nike nie wywiązało się ze swoich zobowiązań, co doprowadziło do jednostronnego rozwiązania umowy. Nike podjęła jednak kroki, aby zapobiec rozwiązaniu relacji w trybie pilnym.

CZYTAJ: Lewandowski tonuje nastroje po zwycięstwie nad Estonią

Zdaniem władz klubu, Barcelona ma trzy możliwości: pozostać w Nike na lepszych warunkach, przejść do konkurencji lub założyć własną markę odzieży sportowej. Na mocy obecnego kontraktu, Barça otrzymuje 105 milionów euro rocznie, ale klub szuka lepszych warunków na rynku.