Latem z Manchesteru United odejdzie ośmiu zawodników

0
0
Ośmiu zawodników odejdzie z Manchesteru United. Szykują się duże zmiany w Manchesterze United. (zdjęcie: Rushsportson, x)

W Manchesterze United trwa wielka przebudowa składu.

Manchester United tego lata przejdzie istotne zmiany i oczekuje się, że kilku kluczowych graczy opuści klub. Doniesienia wskazują, że Mason Greenwood i Jadon Sancho będą głównymi bohaterami ośmioosobowego składu, który pożegna się z Old Trafford. „Czerwone Diabły” będą chciały przebudować skład na nadchodzący sezon.

Kluczowi gracze mogą odejść

Letnie okno transferowe na Old Trafford nabiera tempa, a wielu graczy jest łączonych z odejściem z Manchesteru United. Mason Greenwood, który niedawno prowadził rozmowy z zarządem klubu, został poinformowany, że zostanie wystawiony na sprzedaż. Młody napastnik prowadzi już rozmowy z kilkoma klubami, a potencjalnym kierunkiem jego transferu jest Olympique Marsylia we Francji.

CZYTAJ: Manchester United finalizuje sprzedaż napastnika do klubu Ligue 1

Jadon Sancho to kolejna wielka marka na rynku. Według doniesień Juventus prowadzi w pościgu za utalentowanym skrzydłowym, którego wartość szacuje się na 40 milionów funtów. Odejście Sancho może zapewnić Man United bardzo potrzebne fundusze na wzmocnienie innych obszarów składu.

Donny van de Beek również jest bliski opuszczenia Old Trafford. Holenderski pomocnik finalizuje przeprowadzkę do Girony, a Manchester United ma otrzymać 500 tysięcy euro opłaty gwarantowanej. Umowa z Gironą zawiera również łatwe do spełnienia bonusy, które mogą dać klubowi dodatkowe 4-5 mln euro. Jeśli zrealizowane zostaną wszystkie zapisy, to na konto klubu z Old Trafford może wpłynąć maksymalnie 15 mln euro. To znacząca strata w porównaniu z 35 milionami funtów, które Manchester United zapłacił Ajaxowi za jego usługi cztery lata temu. Piłkarz w 2020 roku przyszedł do Manchesteru United za 39 milionów euro.

Donny van de Beek przechodzi do Girony. Umowa będzie ważna do 2028 roku. Przeprowadzka za stałą opłatę w wysokości 500 tys. euro plus kilka dodatków.

Manchester United chce także zwolnić Casemiro, który zarabia 375 000 funtów tygodniowo. Klub z Arabii Saudyjskiej okazał się faworytem w zdobyciu jego podpisu, co pomogłoby Manchesterowi United znacznie obniżyć koszty wynagrodzeń.

Turecki Fenerbahce zainteresował się Victorem Lindelofem, a Galatasaray i West Ham przyglądają się Aaronowi Wan-Bissace. Scott McTominay jest celem Fulham i Evertonu. Pomimo odrzucenia zeszłego lata oferty West Hamu w wysokości 30 milionów funtów, Manchester United może teraz rozważyć sprzedaż reprezentanta Szkocji, ponieważ szuka on bardziej regularnych występów na boisku. Sprzedaż McTominaya przyniosłaby 100% zysku, co ma kluczowe znaczenie dla zgodności Man United z przepisami dotyczącymi zysków i zrównoważonego rozwoju.

Letnia przerwa Manchesteru United jest częścią szerszej strategii mającej na celu odmłodzenie składu i zwiększenie jego konkurencyjności. Oczekuje się, że środki wygenerowane z tej sprzedaży zostaną ponownie zainwestowane w pozyskanie nowych zawodników, którzy mogą od razu przyczynić się do sukcesu zespołu.

Plany transferowe Manchesteru United

Dysponując skromnym budżetem transferowym wynoszącym 50 milionów funtów, Manchester United ma nadzieję zwiększyć swoje fundusze poprzez sprzedaż zawodników. Sir Jim Ratcliffe i INEOS nadzorują gruntowną przebudowę składu. Klub zamierza sprowadzić dwóch środkowych obrońców, a potencjalnymi celami są Matthijs de Ligt i Jarrad Branthwaite. Na liście życzeń klubu znajdują się także napastnik Bolognii Joshua Zirkzee i pomocnik Paris Saint-Germain Manuel Ugarte.

CZYTAJ: Manchester United sprzeda swojego piłkarza po przyjściu Matthijsa de Ligta

Przygotowania przedsezonowe Man United są już w pełnym toku. Swój pierwszy mecz towarzyski rozegrają 15 lipca z Rosenborgiem w Norwegii, a następnie rozegrają mecz z Rangers w Edynburgu. Następnie „Czerwone Diabły” udają się do Stanów Zjednoczonych na mecze z Arsenalem, Realem Betis i Liverpoolem. Po powrocie do Anglii 10 sierpnia na Wembley zmierzą się z Manchesterem City w ramach Tarczy Wspólnoty FA.

Trasa przedsezonowa zapewni drużynie cenne możliwości integracji, a nowym nabytkom możliwość integracji ze składem. Będzie to także szansa dla sztabu trenerskiego na ocenę zawodników i sfinalizowanie strategii na nadchodzący sezon.

Manchester United przygotowuje się do pracowitego letniego okna transferowego, w którym oczekuje się, że kilku kluczowych zawodników opuści klub. Mason Greenwood, Jadon Sancho i Donny van de Beek należą do osób, które odejdą, gdy klub będzie chciał zmienić skład na nowy sezon. Dysponując skromnym budżetem transferowym, Man United będzie w dużej mierze polegać na sprzedaży zawodników, aby finansować nowe transfery.

Kibice z niecierpliwością będą obserwować, jak ewoluuje skład i jakie nowe talenty pojawią się na Old Trafford. Nadchodzące mecze przedsezonowe będą miały kluczowe znaczenie dla nadania tonu nowej kampanii i dania kibicom wglądu w przyszłość.

CZYTAJ: Reprezentant Polski może zmienić klub. Polak dogadał się z Tottenhamem