Łatwo zrozumieć, dlaczego Juventus musi anulować kontrakt Paula Pogby

0
413
Juventus zdjęcie: Pogba, Twitter

Juventus rozważa anulowanie kontraktu Paula Pogby, a kiedy spojrzysz na obciążenie finansowe, z jakim boryka się klub, łatwo zrozumieć, dlaczego. Francuska supergwiazda wróciła do Turynu zeszłego lata na darmowy transfer po wygaśnięciu jego kontraktu z Manchesterem United.

Ale sezon francuskiego pomocnika był totalną katastrofą. Liczne kontuzje wykluczyły go z gry przez większą część sezonu. Paul Pogba grał tylko przez 35 minut przez cały sezon.

Juventus płaci miliony i nie otrzymuje praktycznie nic w zamian!

Czytaj: Niesamowita statystyka Jeremy’ego Sochana! Drugie double-double

Do tej pory Pogba opuścił 34 mecze. Gazzetta dello Sport szacuje, że biorąc pod uwagę, że zarabia on 8 milionów euro rocznie (plus 2 miliony euro premii), Juventus zapłacił Pogbie 228 571 euro za minutę gry w tym sezonie.

W tej chwili zarząd Juventusu rozważa możliwość rozwiązania umowy, która obowiązuje do 2026 roku.

W niedzielę Pogba doznał kontuzji mięśnia podczas treningu przed meczem Juventusu z Sampdorią, co prawdopodobnie wykluczy go z gry na kolejny miesiąc. To była piąta kontuzja w tym sezonie dla Pogby, który dwa tygodnie temu zadebiutował w Juve w derbach Turynu.

Wszedł jako rezerwowy w wygranym 4:2 meczu z Torino i w przegranym 1:0 meczu z Romą w ubiegłą niedzielę, po czym został wyrzucony z kadry za spóźnienie na spotkanie przed czwartkowym zwycięstwem Ligi Europy nad Freiburgiem.

Czytaj: Paul Pogba poza składem Juventusu z powodów dyscyplinarnych

Pogba miał wrócić na boisko w meczu z Sampdorią w niedzielę, ale znów jest kontuzjowany. Gazzetta donosi, że hierarchia Juventusu jest coraz bardziej rozczarowana problemami z kontuzjami Pogby.

I zastanawiają się, czy nawet anulowanie jego kontraktu może być krokiem naprzód pod koniec sezonu.

Od początku sezonu 2019-20 do teraz Pogba doznał 12 różnych kontuzji, które trzymały go z dala od boiska.

W sumie opuścił w tym czasie aż 124 klubowe mecze z powodu kontuzji lub choroby. Liczba ta wzrasta do prawie 150, gdy doliczymy mecze reprezentacji.

W sezonie 2019-20 Pogba rozegrał zaledwie 16 meczów Premier League po tym, jak dwa oddzielne problemy z kostką zmusiły go do opuszczenia 40 meczów.

W latach 2021-22 Pogba miał kolejny długi okres przestoju od listopada do lutego z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego. Potem zobaczył, że jego kariera w Manchesterze United zakończyła się w kwietniu 2022 roku przez kontuzję łydki.

Czytaj: Najlepszy na świecie – Carlo Ancelotti wyróżnia piłkarza po meczu: Real Madryt – Liverpool

Sytuacja w Juventusie nie poprawiła się pod względem kontuzji.

We wrześniu 29-latek przeszedł operację zerwanej łąkotki, której doznał latem i która nie reagowała na leczenie zachowawcze.

Próbował zdążyć na mundial z Francją, ale przed finałem doznał kontuzji uda.

Następnie Pogba doznał serii niepowodzeń w grudniu i na początku stycznia, zanim powoli wrócił do gry.

Miał wrócić na początku lutego w starciu Coppa Italia z Lazio, kilka dni wcześniej siedział na ławce rezerwowych w przegranym meczu z Monzą. Jednak Pogba nabawił się kolejnej kontuzji podczas treningu przed meczem z Lazio. To wykluczyło go na prawie kolejny miesiąc, zanim w końcu zagrał przeciwko Torino.

Potem nabawił się kolejnej kontuzji, której doznał na treningu podczas wykonywania rzutu wolnego.