Leandro Trossard udowadnia, że styczniowa decyzja transferowa Mikela Artety była kluczem do wyścigu o tytuł

0
25
Kanonierzy pracują nad transferem reprezentanta Holandii. (zdjęcie: arsenal, twitter)

Nie ma już powodu, by porównywać Mudryka i Leonarda Trossarda. Według Goal, ten ostatni jest jednym z dwudziestu najlepszych styczniowych nabytków Premier League w historii, ten pierwszy wykorzysta czas, aby pomóc i grać dobrze w drużynie.

Leandro Trossard udowadnia, że styczniowa decyzja transferowa Mikela Artety była kluczem do wyścigu o tytuł.

W czwartek Arsenal ogłosił swojego najnowszego zawodnika tytułem Gracza Miesiąca w marcu. Były gracz Brighton dał Arsenalowi solidny impuls, który pomógł utrzymać Kanonierów na kursie po ich pierwszy tytuł w Premier League od 2004 roku.

CZYTAJ: Manchester United sprzedaje Donny’ego van de Beeka

W swoich pięciu występach w marcu, Trossard zdołał zanotować pięć asyst, robiąc bardzo dobre wrażenie od czasu jego przybycia w styczniu z Brighton.

CZYTAJ: To super trio to już historia

Od czasu jego wprowadzenia do wyjściowego składu, Kanonierzy odbili się z siedmioma zwycięstwami w Premier League z rzędu. W tych siedmiu meczach Trossard zanotował siedem asyst i był kluczowym aspektem zdolności Arsenalu do utrzymania swojej pozycji w wyścigu o tytuł Premier League.

Wraz z Bukayo Saką i Gabrielem Martinellim, Belg był integralną częścią doskonałego marca w Premier League, w którym Kanonierzy odnieśli cztery zwycięstwa w czterech meczach, zdobywając przy tym 14 bramek.

Było zatem sprawiedliwe, że trzej napastnicy byli nominowani przez football.london do marcowego tytułu Piłkarza Miesiąca Arsenalu. Podczas gdy Saka zgarnął oficjalną nagrodę Piłkarza Miesiąca Premier League, jako pierwszy Anglik, który zrobił to dla Arsenalu od czasu Raya Parlora w marcu 1999 roku, to Trossard podbił serca fanów Arsenalu.

Setki osób głosowało i była to bardzo wyrównana rywalizacja, ponieważ Trossard pokonał Sakę, przy czym Belg zebrał 38,2% głosów, podczas gdy Saka zdobył 35% głosów. Gabriel Martinelli zdobył pozostałe 26,8% głosów i zajął trzecie miejsce.

Kibice wybrali Leandro Trossarda Piłkarzem Miesiąca w marcu.

Brak postów do wyświetlenia