Lechia Gdańsk awansowała do Ekstraklasy pomimo wyzwań finansowych

0
0
Lechia Gdańsk w świetnym stylu wróciła do PKO Ekstraklasy. (zdjęcie: Lechia Gdańsk, x)

Po dramatycznym roku w niższych ligach, Lechia Gdańsk triumfalnie zakończyła powrót do najwyższej polskiej ligi piłkarskiej, Ekstraklasy. W zaciętym meczu Lechia pokonała Wisłę Kraków wynikiem 4:3 i zapewniła sobie awans do pierwszego składu I ligi.

Zwycięstwo w Krakowie było kluczowe i zakończyło sezon 65 punktami, dzięki czemu na zaledwie dwie rundy przed końcem Lechia Gdańsk wyprzedziła najbliższego konkurenta, GKS Katowice, o dziewięć punktów.

Radość Lechii jest jednak zabarwiona niepokojem, ponieważ Lechia boryka się z problemami związanymi z przestrzeganiem przepisów. Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) nie przyznał im jeszcze licencji na grę w Ekstraklasie w przyszłym sezonie, powołując się na niespełnienie określonych zobowiązań finansowych. Należą do nich rzekome opóźnienia w płatnościach na rzecz pracowników, ZUS, organów podatkowych oraz zaległe orzeczenia sądowe.

CZYTAJ: Polska reprezentacja olimpijska będzie miała 13 szans na medal w Paryżu w 2024 roku

W odpowiedzi, klub poinformował, że w piątkowe popołudnie dokonał wszystkich niezbędnych rozliczeń finansowych wymaganych przez PZPN. Posunięcie to powinno otworzyć drogę do uzyskania licencji, choć nad klubem mogą nadal wisieć potencjalne sankcje z powodu opóźnień.

Awans ten oznacza znaczący zwrot w historii Lechii, pokazując zarówno sukcesy zespołu na boisku, jak i złożoność zarządzania piłką nożną poza boiskiem. Ponieważ klub przygotowywał się do powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, rozwiązanie kwestii licencyjnych będzie miało kluczowe znaczenie dla jego przyszłej stabilności i sukcesu w Ekstraklasie.

CZYTAJ: „Fire”. UEFA przedstawia oficjalny utwór na Euro 2024