Leeds będzie latem licytować zawodnika Chelsea

0
36
Leeds w letnim oknie transferowym będzie ścigać pomocnika Chelsea, Rubena Loftusa-Cheeka.

Kilka zawodników Chelsea zostało zwolnionych na Stamford Bridge po tegorocznym szaleństwie zakupów.

Mówi się, że zwiadowcy Leeds United są chętni do podpisania kontraktu z pomocnikiem Chelsea, Rubenem Loftus-Cheek, w letnim okienku transferowym, chociaż ruch ten będzie ostatecznie zależał od życzeń ich następnego menedżera.

Czytaj: Jose Mourinho ma plan B

Loftus-Cheek rozegrał w tym sezonie 22 występy we wszystkich rozgrywkach, chociaż nie strzelił jeszcze gola. Dostał przyzwoitą liczbę startów przed styczniowym okienkiem, ale rekordowe podpisanie umowy przez Chelsea z Enzo Fernandezem prawdopodobnie sprawi, że Loftus-Cheek będzie grał mniej w drugiej połowie sezonu.

27-latek, który w swojej karierze rozegrał 10 występów w reprezentacji Anglii, ma kontrakt z Chelsea ważny do czerwca 2024 roku. Ze względu na wzniosłe ambicje prezesa klubu Todda Boehly’ego, Chelsea najprawdopodobniej zdecyduje się nie oferować Loftus-Cheek nowej umowy i sprzedać go pod koniec bieżącego sezonu.

Ruben Loftus-Cheek nigdy nie osiągnął celu na Stamford Bridge

Football Insider twierdzi, że Loftus-Cheek jest jednym z pięciu graczy, którzy latem mogą opuścić Stamford Bridge. Pozostali to Mason Mount, Pierre-Emerick Aubameyang, Hakim Ziyech i Conor Gallagher.

Czytaj: Pierre-Emerick Aubameyang gra towarzysko we Włoszech, podczas gdy jego wygnanie z Chelsea trwa

Dziennikarz Chelsea, Simon Phillips, przedstawił aktualne informacje na temat sytuacji Loftus-Cheek. Ujawnia, że ​​Leeds będzie konkurować z Newcastle o piłkarza Chelsea. Były szef Leeds, Jesse Marsch, jest jego wielkim fanem. Zatem Southampton może być również odpowiednią opcją.

Oczywiście potencjalna oferta Leeds na Loftus-Cheek będzie w dużej mierze zależała od tego, czy następca Marscha jest również fanem Anglika.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak Loftus-Cheek zareaguje na potencjalny kontakt z Leeds. Idealnie byłoby gdyby został w Chelsea, ale jest to mało prawdopodobne, gdy Boehly sprowadził tak wielu graczy najwyższej klasy.

W związku z tym Loftus-Cheek może zdecydować, że przeprowadzka do innego klubu Premier League ma sens. To pozwoli mu spróbować udowodnić, że hierarchia Chelsea jest błędna.