Leeds mianuje byłego trenera Manchesteru United na asystenta

0
71
Chris Armas wraca do Premier League z Leeds. Zdjęcie: DOPGOAL/Twitter

Chris Armas dołączył do Leeds jako asystent głównego trenera, pełniąc tę samą rolę w Manchesterze United pod wodzą Jessego Marscha w zeszłym sezonie.

Amerykanin dołącza do swojego rodaka Marscha w West Yorkshire, który pracował z nim w New York Red Bulls w latach 2015-18, a następnie był odpowiedzialny za drużynę MLS, kiedy Marsch przejął RB Leipzig.

Dołączył do Leeds, aby z klubem walczyć o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej, obecnie zajmując 15. miejsce, ale mając tylko jeden punkt więcej od ostatniej trójki.

Marsch powiedział o przybyciu Armasa na Elland Road: „Cieszę się, że mogę powitać Chrisa w Leeds United. Będzie fantastycznym uzupełnieniem kadry.”

„Wnosi bogate doświadczenie z całego świata, a ponieważ wcześniej z nim blisko współpracowałem, jestem pewien, że pomoże nam udoskonalać się każdego dnia”.

Czytaj: Ten Hag: Jeden zawodnik jest szczególnie ważny dla sukcesu Man United

Dyrektor klubu w Leeds, Victor Orta, powiedział o Armas: „Zawsze mamy ciągłe pomysły na ulepszenie zespołu wokół Jessego, a z Chrisem jest to idealne dopasowanie, obaj pracowali razem w przeszłości, a on ma doświadczenie w pracy w Premier League.”

„Chris był jednym z najlepszych graczy w historii Stanów Zjednoczonych, a jego determinacja i umiejętności wniosą wartość dodaną do naszego klubu i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że do nas dołączył”.

Czytaj: Ian Wright ubolewa nad tym, że ten piłkarz dołączył do Chelsea tylko dla pieniędzy

Armas spędził całą swoją karierę piłkarską w Stanach, grając w Long Island Rough Riders i LA Galaxy, zanim większość swoich dni spędził w Chicago Fire.

Wygrał 66 występów w reprezentacji Ameryki, zdobywając Złoty Puchar CONCACAF w 2002 i 2005 roku.