Leeds rusza w pogoń za nim

0
94
Viktor Gyökeres

Leeds ma teraz nowego trenera, Javiego Gracia. Nowy trener wiąże się ze zmianami w klubie.

Czytaj: Leeds potwierdza nowego trenera

Leeds United zamierza pozyskać Viktora Gyökeres z Coventry City w letnim okienku transferowym.

Tak wynika z raportu TeamTalk, który twierdzi, że klub Elland Road ruszy po napastnika, nawet jeśli spadnie z Premier League.

To nie pierwszy raz, kiedy Leeds został połączony z chęcią pozyskana Gyökeresa, interesowali się nim już w styczniu. Wtedy twierdzono, że Leeds był gotowy zapłacić za napastnika 14 milionów funtów, co nie odpowiadało cenie wywoławczej Coventry City.

W rezultacie ruch nigdy się nie zmaterializował, a klub Elland Road zamiast tego pobił swój rekord transferowy, podpisując kontrakt z Georginio Rutter z Hoffenheim.

Czy Leeds może latem pozyskać Gyökeresa?

Zgodnie z najnowszą aktualizacją, 24-latek ponownie będzie celem dla Leeds latem.

Uważa się, że klub z Elland Road podejmie próbę pozyskania Gyökeresa, niezależnie od tego, czy utrzymają się w Premier League, czy też spadną w tym sezonie do Championship.

W obecnej sytuacji napastnik rozpocznie ostatni rok swojego kontraktu z Coventry City latem, co może sprawić, że będzie bardziej przystępny cenowo.

Gyökeres ma za sobą kolejną imponującą kampanię dla Coventry City w tym sezonie, strzelając 14 bramek w 32 meczach Championship.

Wygląda to na sprytną postawę Leeds w starciu z Gyökeres.

Czytaj: Najpierw pozwolenie na pracę, potem może zacząć ratować Leeds

Kiedy patrzy się na to, jak potoczyły się sprawy w tym sezonie, wydaje się, że w letnim okienku transferowym potrzebna będzie dodatkowa siła ognia, niezależnie od tego, w jakiej lidze znajduje się klub.

Jeśli Leeds utrzyma się, pozyska napastnika Gyökeresa, który wygląda na gotowego do awansu do Premier League.

Z drugiej strony, jeśli Leeds spadnie do Championship i klub go zdobędzie, sprowadzi gracza, który może strzelić wiele bramek na tym poziomie i okazać się kluczem do awansu.

Czy Viktor Gyökeres byłby dobrym zawodnikiem dla Leeds? Daj znam znać w komentarzu!