Legenda Arsenalu otworzyła specjalistyczną placówkę w Londynie

0
0
Zaskakujący ruch byłego piłkarza Arsenalu. Otworzył specjalistyczną placówkę. (zdjęcie: versus, x)

Były środkowy obrońca Arsenalu, Per Mertesacker, podjął bardzo ważną decyzję w swoim życiu.

39-letni Niemiec oficjalnie otworzył w Londynie nowe specjalistyczne centrum zdrowia psychicznego, którego celem jest anonimowa pomoc osobom cierpiącym na problemy psychiczne.

Mowa o North London Mental Health Partnership. Placówka będzie oferowała zintegrowane usługi w zakresie szeroko pojętej kondycji zdrowotnej.

„To kwestia bliska mojemu sercu. Jako młody mężczyzna spędziłem rok pracując w Niemczech w szpitalu psychiatrycznym. To doświadczenie było zarówno upokarzające, jak i kształtujące. Nasz dobrostan psychiczny jest tak samo ważny jak samopoczucie fizyczne” – skomentował otwarcie ośrodka Mertesacker.

Mertesacker grał w Arsenalu od 2011 do 2018 roku, następnie zakończył karierę zawodową. Obecnie Mertesacker pełni funkcję menadżera klubowej akademii Arsenalu.

CZYTAJ: Rekordowa frekwencja w polskiej piłce nożnej: Ruch Chorzów vs. Widzew Łódź

Oprócz Arsenalu, Mertesacker grał w Werder Bremen i Hannover, był członkiem niemieckiej drużyny narodowej, która zdobyła Puchar Świata w 2014 roku.

W przeszłości 39-latek był zaangażowany w projekt The Arsenal Hub. W ramach wspomnianej inicjatywy klub wspierał lokalnych mieszkańców, u których zdiagnozowano problemy psychiczne.

CZYTAJ: Faworyt Ten Haga może latem opuścić Manchester United