Legenda Chelsea obejmie stanowisko głównego trenera drużyny z Arabii Saudyjskiej

0
7
John Terry, były kapitan Chelsea, chce zostać głównym trenerem saudyjskiego klubu. Przed nim nowy, ekscytujący rozdział w jego karierze trenerskiej! (zdjęcie: CFC Rof, twitter)

Ikona Chelsea jest gotowa objąć stanowisko głównego trenera drużyny z Arabii Saudyjskiej.

Były kapitan Chelsea i reprezentacji Anglii, John Terry, jest o krok od dołączenia do Saudi Pro League, dzięki czemu może dokonać menadżerskiego przełomu w swojej karierze. Ikona Chelsea dołączy do saudyjskiej drużyny Al-Shabab jako menadżer.

Według doniesień The Sun, Terry przez ostatnie kilka tygodni prowadził rozmowy z Saudi Pro League. Doniesiono, że doszło do ustnego porozumienia między przedstawicielami Terry’ego a Al-Shabab w sprawie posunięcia na stanowisku kierowniczym. Jeśli transakcja się powiedzie, Terry będzie jedną z wielu angielskich legend, które opuszczą Premier League i przeniosą się na Bliski Wschód. Wcześniej legenda Liverpoolu Steven Gerrard został nowym menadżerem Al-Ettifaq, gdzie towarzyszy mu także były kapitan Liverpoolu Jordan Henderson.

Przeczytaj także: Mohamed Salah z Liverpoolu podjął ostateczną decyzję w sprawie transferu za 269 milionów dolarów do Arabii Saudyjskiej

Saudi Pro League po raz pierwszy zwróciła się do Terry’ego dwa miesiące temu. Były angielski obrońca otrzymał od Al-Shabab ofertę kontraktu na okres do czterech lat, ale wówczas nie był on na to gotowy. 42-letnia legenda pracuje obecnie jako konsultant w Chelsea.

Przeczytaj także: Dlaczego Chelsea zrezygnowała z pozyskania Jadona Sancho z Manchesteru United?

Chelsea już powiedziała, że nie będzie stawać na drodze swojej legendzie, jeśli będzie chciał dokonać menedżerskiego przełomu. Jednak odejście Terry’ego do Saudi Pro League będzie ogromnym ciosem dla młodzieżowej drużyny Chelsea. Al-Shabab nie jest uważany za jednego z gigantów Saudi Pro League, ale ma duże ambicje. Hierarchia Al-Shabab wierzy, że Terry ma zdolności i umiejętności menedżerskie, które pozwolą mu zbudować klub i zapewnić mu konkurencyjność.