Legenda Chelsea powraca

0
110
Lampard zauważył, że sytuacja w Chelsea nie jest za dobra.

Chelsea szuka nowego trenera i w związku z tym na ławkę trenerską powrócić ma Frank Lampard, informuje The Telegraph. Objęcie tego stanowiska przez Anglika będzie niemałą sensacją. Poprowadzi drużynę do końca sezonu.

Legenda Chelsea wcześniej zarówno zarządzała klubem, jak i dla niego grała. Podczas swojej długiej kariery na Stamford Bridge rozegrał 648 meczów i strzelił 211 bramek. Lampard odniósł tak zwany rewitalizujący sukces również w swoim krótkim okresie jako menedżer, wygrywając 52,4% swoich meczów u steru młodzieńczej drużyny Chelsea.

Czytaj: Wayne Rooney chce zmierzyć się z Jake Paul w swoim debiucie bokserskim

Teraz, po zwolnieniu Grahama Pottera w niedzielę, The Blues ponownie zwrócili się do Lamparda o pomoc – choć tymczasowo.

Legendarny pomocnik będzie tymczasowym menadżerem do końca sezonu. Źródła wyjaśniły, że decyzja o poszukiwaniu nowego trenera tymczasowego wynikała z niechęci Bruno Saltora do kontynuowania tej roli. Bruno chce pozostać lojalny wobec Pottera – człowieka, który dał mu start jako trener, kiedy przeszedł na emeryturę jako zawodnik w 2019 roku.

Kluczem do sprawnego przebiegu negocjacji była chęć powrotu Lamparda do klubu, w którym jako zawodnik spędził 13 lat.

Pomimo tego, że Lampard przyjął tymczasową rolę, źródła podają, że nadal postrzega siebie jako menedżera i chciałby pozostać na stałym stanowisku, ale na razie jest więcej niż szczęśliwy, mogąc pomóc The Blues.

Czytaj: Potwierdza, że ​​Steve Cooper nie będzie numerem 14

Chelsea kolejny mecz Premier League rozegra w sobotę, a rywalem będzie Wolverhampton.