Legenda Francji krytykuje Neymara za komentarze na temat PSG

0
2
Pires nazwał Neymara „beksą”. (zdjęcie: Football Highlights, twitter)

Legenda francuskiego futbolu Robert Pires nie powstrzymał się od krytyki Neymara za ostatnie komentarze na temat PSG.

Legenda Francji Robert Pires mocno skrytykował Neymara za jego komentarze na temat kadencji Paris Saint Germain (PSG). Brazylijska gwiazda twierdzi, że podczas pobytu w stolicy Francji przeżył straszne chwile. Wspomniał także o dwuletniej kadencji Lionela Messiego, podczas której kibice PSG zlekceważyli argentyńską legendę. Brazylijczyk skrytykował kibiców PSG za brak wsparcia dla ikony.

Przeczytaj także: Neymar: Messi i ja przeszliśmy przez piekło w Paris Saint-Germain

Pires nie mógł nie zaregować na komentarze Neymara. Legendarny piłkarz powiedział, że jest bardzo rozczarowany komentarzem Brazylijczyka, gdyż zarówno pochwały, jak i krytykę powinien przyjąć na klatę. Zarówno Neymar, jak i Messi zostali mocno wygwizdani po tegorocznym odpadnięciu PSG z Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium.

W rozmowie z programem telewizyjnym Canal Football Club, cytowanym przez GFFN, Pires powiedział: „Nazywam to byciem beksą. Bycie zawodowym piłkarzem polega na radzeniu sobie z presją. Czasami, gdy grasz dobrze, lubisz otrzymywać pochwały. Kiedy tego nie robisz… Cóż, to część gry.”

„Wszyscy byliśmy krytykowani. Kiedy dołączyłem do Arsenalu, musiałem zastąpić Marka Overmarsa, a oni powiedzieli mi, że jestem beznadziejny. Trzymałem gębę na kłódkę, pracowałem dalej i w końcu się opłaciło.”

Przeczytaj także: Legeda Chelsea obejmie stanowisko głównego trenera drużyny z Arabii Saudyjskiej

Zarówno Neymar, jak i Messi opuścili PSG tego lata. Messi przybył do MLS i podpisał kontrakt z Interem Miami, gdzie cieszy się rewelacyjną formą. Z drugiej strony Neymar podpisał kontrakt z Al-Hilal w Saudi Pro League, ale na Bliskim Wschodzie nie zadebiutował jeszcze.