Legenda Juventusu opuściła „Starą Damę” i podpisała kontrakt z klubem, który zagra w Lidze Mistrzów

0
4
Leonardo Bonucci po 11. sezonach rozstał się z Juventusem Turyn. (zdjęcie: juve, twitter)

Nadszedł czas, aby Leonardo Bonucci również opuścił Turyn. Trudno sobie wyobrazić Juventus bez Chielliniego i Bonucciego, teraz obaj środkowi obrońcy przeszli do historii w „Starej Damie”. Chiellini dobrze się bawi w MLS, a Bonucci wylądował w Bundeslidze.

W Deadline Day otrzymano potwierdzenie: Bonucci opuścił Juventus po 13 sezonach (1 na wypożyczeniu), aby założyć strój Union Berlin. 36-latek związał się z tegorocznym uczestnikiem Ligi Mistrzów, Unionem Berlin. Kontrakt obrońcy ze stołecznym klubem obowiązuje do 2024 roku.

Leonardo Bonucci oficjalnie zakończył transfer z Juventusu do Union Berlin. Jest gotowy podpisać z niemieckim klubem roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.

CZYTAJ: Występy polskich lekkoatletów w Diamentowej Lidze

Odejście Bonucciego z Juventusu było konsekwencją nowego kierunku wyznaczonego przez Cristiano Giuntoliego, który dał jasno do zrozumienia, że obrońca nie jest już częścią planów klubu. Juventus nawet zostawił Bonucciego, gdy wyruszali w przedsezonowe tournée po Stanach Zjednoczonych, sygnalizując zamiar kontynuowania podróży bez niego.

Pomimo pragnienia Bonucciego, aby klub zmienił zdanie, Juventus pozostał niezachwiany w swojej decyzji, nalegając, aby piłkarz znalazł sobie nowy klub. Obrońca wyraził zainteresowanie dalszą grą we Włoszech i zaoferował swoje usługi Lazio, ale to Union Berlin okazał się jedynym poważnym kandydatem, który mógł go pozyskać do swojego składu.

36-latek zamierza w wielkim stylu grać w Lidze Mistrzów przeciwko takim klubom jak Real Madryt i Napoli.

CZYTAJ: Manchester United sprzedał środkowego obrońcę do Luton

Oświadczenie na stronie internetowej Juventusu brzmi:

„Relacja między Juventusem a Leonardo Bonuccim dobiegła końca. Kariera obrońcy będzie teraz kontynuowana w Union Berlin w Niemczech.”

„To wielka ulga, że Leo w końcu opuszcza klub i możemy teraz kontynuować sezon, wiedząc, że nie ma żadnych niedokończonych spraw, które klub musi rozwiązać.”

W piątek niemiecki klub oficjalnie poinformował o transferze nowego zawodnika.

– To dla mnie coś wyjątkowego, że po raz pierwszy w mojej karierze wyjechałem poza ojczyznę. W Unionie mam możliwość kontynuowania gry na najwyższym poziomie i wspierania moim doświadczeniem zespołu na jego drodze w trzech wymagających rozgrywkach. Nie mogę się doczekać nowego przystanku w mojej karierze – powiedział Włoch w rozmowie z klubowymi mediami.

Bonucci zagra w Unionie z numerem „23”.

Gratulacje!