Legenda krytykuje Ten Haga

0
45
Marco van Basten, Ruud Gullit i Frank Rijkaard w czasach świetności AC Milan

Zdobywca Złotej Piłki zakwestionował priorytety Erika ten Haga, kiedy został zatrudniony jako nowy menedżer Manchesteru United. Ten Hag naciskał na zakup Antony’ego, podczas gdy Manchester United mógł pozyskać znacznie lepszego napastnika za znacznie mniej w zeszłorocznym letnim okienku.

United uzgodnił umowę z Ajaxem w sprawie Antony’ego 30 sierpnia. Według Sky Sports, Czerwone Diabły zgodziły się zapłacić Ajaxowi aż 86 milionów funtów za skrzydłowego.

Czytaj: Jose Mourinho ma plan B

Man Utd ogłosił podpisanie kontraktu przez Antony’ego 1 września, reprezentant Brazylii podpisał pięcioletni kontrakt na Old Trafford.

Klub początkowo odkładał zakup Antony’ego ze względu na wysoką cenę wywoławczą Ajaxu. Ale Ten Hag upierał się, że chce Antony’ego w swoim składzie, co doprowadziło klub do powrotu do negocjacji i ostatecznie podpisania umowy o wartości 86 milionów funtów.

Maguire, Antony i Martial mogą nie wystąpić w czwartek, w rewanżowym meczu Ligi Europy Manchesteru United z Barceloną. (zdjęcie: united, twitter)

Antony ma jak dotąd pięć goli i jedną asystę w 23 meczach dla Man Utd. Zaczął dobrze, zdobywając bramki w trzech kolejnych meczach Premier League we wrześniu i październiku. Od tego czasu wkład Antony’ego w pole karne zmalał, a ponadto oskarżano go o to, że nie był wystarczająco bezpośredni i kilka razy kozłował obrońcę, zamiast wrzucać piłkę w pole karne.

22-latek leczy kontuzję. Ale kiedy wróci, może mieć trudności z powrotem do pierwszej klasy Ten Haga. Menedżer odniósł sukces z czwórką składającą się z Marcusa Rashforda, Wouta Weghorsta, Bruno Fernandesa i Jadona Sancho.

Czytaj: Wciąż „nie osiąga swoich granic” w Man United. Ten Hag wymaga jeszcze więcej od niego

Holenderska legenda Marco van Basten, który trzykrotnie zdobył Złotą Piłkę w latach 1988-1992, teraz skrytykował Ten Haga za podpisanie umowy z Antonym, mówiąc, że Man United powinien był zamiast tego wybrać Mohammeda Kudusa z Ajaxu.

„Myślę, że Mohammed Kudus jest znacznie lepszym piłkarzem niż Antony” – powiedział Van Basten w wywiadzie dla Ziggo Sport. „Antony ma swoje umiejętności, ale jest zdezorientowany tym, co próbuje zrobić.”

„Kudus ma znacznie lepszą technikę i wie, co robi. Antony może i jest szybszy, ale Kudus jest mądrzejszy i bardziej techniczny.”