Legenda Manchesteru United chce, aby Ten Hag otrzymał szansę naprawienia sytuacji

0
0
„Mam nadzieję, że Ten Hag dostanie więcej czasu” - powiedziała legenda Manchesteru United. (zdjęcie: Shuga, X)

Legenda Manchesteru United Roy Keane uważa, że zarząd klubu nie powinien zwalniać trenera Erika ten Haga.

W komentarzu dla Daily Mail, były pomocnik ma nadzieję, że obecny menadżer „Czerwonych Diabłów” otrzyma więcej czasu i szansę na naprawienie sytuacji.

„Klub ma poważne problemy, ale mam nadzieję, że Ten Hag dostanie więcej czasu i szansę naprawienia sytuacji. Ponieważ w zeszłym roku były pozytywne rzeczy, powinniśmy być szczerzy. To doświadczony menadżer. Na pewno nie jest łatwo odpowiadać na pytania po meczu, w którym statystyki dla jego drużyny były kiepskie” – powiedział Keane.

„Są w finale Pucharu Anglii, ale to nie był łatwy wywiad. Erik ten Hag stara się pozostać optymistą, musi jednak odpowiadać na trudne pytania i to, czy piłkarze są z nim, czy ustawił dobrze taktycznie zespół.”

„Ten Hag stoi przed bardzo trudnym zadaniem i znajduje się pod ogromną presją. Myślę, że prawdziwym problemem w klubie są kontuzje. W tym aspekcie Erik ten Hag jest bardzo szczery. Im więcej meczów przegrywasz, zajmujesz ósme miejsce w lidze, tym coraz bardziej wiara ucieka” – stwierdził Keane.

„Nigdy nie będę jednak siedział w studiu telewizyjnym i myślał sobie: „Mam nadzieję, że menadżer straci posadę”. Nic z tych rzeczy. Mam nadzieję, że dostanie więcej czasu. Latem będą mogli się przegrupować, czy zrestrukturyzować klub.”

„W Manchesterze United są ogromne problemy, ale mam nadzieję, że dostanie szansę, aby uporządkować te rzeczy. W ostatnim sezonie widzieliśmy pozytywy i trzeba to uczciwie przyznać. Nadchodzą ogromne wyzwania, a menadżer jest pod olbrzymią presj”ą” – dodał Keane.

Z Irlandczykiem zgodził się będący w studiu Wayne Rooney. „Mam nadzieję, że dadzą mu czas, bo w klubie jest dużo problemów. Rekrutacja jest ogromnie ważna, a nie była wystarczająco dobra. Myślę, że dostanie czas, aby to uporządkować. Byliśmy jednak w takiej sytuacji wcześniej. Wygraliśmy Puchar Anglii w 2016 roku, a Louis van Gaal stracił posadę. Nigdy więc nic nie wiadomo” – przyznał Rooney.

CZYTAJ: Lechia Gdańsk awansowała do Ekstraklasy pomimo wyzwań finansowych

Manchester United poniósł porażkę 0:1 z Arsenalem na własnym stadionie w 37. rundzie Premier League. Oznaczało to dziewiątą porażkę na Old Trafford we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, co równa się największej liczbie porażek u siebie w jednym sezonie, odniesionych wcześniej w sezonach 1920–21, 1930–31, 1933–34 i 1962–63.

CZYTAJ: Jan-Krzysztof Duda na podium. Wielki triumf Polaka w Warszawie!

Zajmujący obecnie ósmą pozycję w tabeli Premier League, Manchester United traci trzy punkty do ostatniego miejsca w kwalifikacjach europejskich. Oprócz finału Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi Cit,y pozostały im jeszcze dwa mecze w lidze.