Legenda Milanu może zostać dyrektorem sportowym Newcastle

0
1
Paolo Maldini jest bliski objęcia ważnej roli w Newcastle United. (zdjęcie: ManUtdReports, X)

Stanowisko dyrektora sportowego Newcastle jest obecnie kością niezgody. „Sroki” nie chcą dojść do porozumienia z Manchesterem United w sprawie odejścia obecnego specjalisty Dana Ashwortha, ale przygotowują się na jego odejście z klubu, dlatego rozpoczęły poszukiwania jego następcy.

Manchester United odmawia spełnienia skandalicznych żądań Newcastle wobec Dana Ashwortha. Dan Ashworth to osoba, której Ineos pragnie na stanowisko dyrektora piłkarskiego Manchesteru United, jednak istnieją przeszkody, które opóźniają jego niecierpliwie oczekiwane przejście z Newcastle.

Według Daily Mail, najnowsza informacja w tej sprawie brzmi: Man United odmawia kompromisu ze „Srokami” w sprawie opłaty, jakiej żądają za usługi Ashworth.

Newcastle chce 20 milionów funtów odszkodowania za utratę cenionego dyrektora sportowego. To skandaliczna kwota do zapłaty. Nie jest jasne, czy obecna sytuacja zostanie rozwiązana przed otwarciem okna transferowego.

CZYTAJ: Sir Jim Ratcliffe rozpoczął już przebudowę Man United od pierwszego powołania

Newcastle szuka następcy Ashwortha

„Sroki” chcą zaproponować stanowisko dyrektora sportowego byłemu dyrektorowi technicznemu AC Milanu i prawdziwej legendzie „Rossoneri” Paolo Maldiniemu.

Newcastle United uznało legendę AC Milanu Paolo Maldiniego za silnego kandydata na nowego dyrektora sportowego.

55-latek przebywa na urlopie, odkąd został zwolniony z AC Milanu latem 2023 roku, i to właśnie podczas swojej pięcioletniej kariery dał się poznać jako dobry pracownik, pomagając klubowi odzyskać Scudetto po jedenastu sezonach posuchy dzięki swoim radom transferowym.

CZYTAJ: Legendarny piłkarz odchodzi z Milanu i będzie grać w MLS

„Sroki” planują zatrudnić Maldiniego w swoim klubie latem, ale rozważają również zatrudnienie byłego pracownika Romy, Thiago Pinto.