Legenda Realu Madryt zakończy karierę po Euro 2024

0
0
Toni Kroos ogłosił zakończenie kariery po tym sezonie. (zdjęcie: real, x)

Legendarny niemiecki pomocnik Toni Kroos ogłosił, że po bieżącym sezonie odchodzi na emeryturę!

W swoim oświadczeniu Kroos zadeklarował, że zgodnie z planem Real Madryt będzie ostatnim klubem w jego karierze. Jego ostatnim turniejem będzie Euro 2024, które odbędzie się w Niemczech.

CZYTAJ: Gracz Villarreal ustanowił historyczne osiągnięcie w meczu z Realem Madryt

„17 lipca 2014 roku – dzień mojej prezentacji w Realu Madryt, dzień, który zmienił moje życie. Moje życie jako piłkarza, ale przede wszystkim jako osoby. To był początek nowego rozdziału w największym klubie na świecie. Po 10 latach, wraz z końcem sezonu, ten rozdział dobiega końca. Nigdy nie zapomnę tego bezczelnego, pełnego sukcesów czasu! Chciałbym szczególnie podziękować wszystkim, którzy przyjęli mnie z otwartym sercem i obdarzyli mnie zaufaniem. Ale szczególnie chciałbym podziękować wam, drodzy Madridistas, za wasze uczucie i miłość od pierwszego do ostatniego dnia. Jednocześnie ta decyzja oznacza, że moja kariera jako aktywnego piłkarza zakończy się latem tego roku po mistrzostwach Europy”.

Dla Realu Madryt, Kroos rozegrał 463 mecze, strzelił 28 goli i zanotował 98 asyst. Przed dołączeniem do Realu, Kroos grał w Bayernie Monachium i Bayerze Leverkusen.

Finał Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund rozegrany 1 czerwca będzie ostatnim meczem Kroosa w barwach Realu Madryt.

CZYTAJ: Borussia Dortmund chce pozyskać jednego z najlepszych strzelców Bundesligi