Legia Warszawa oficjalnie mistrzem Polski!

0
1215

Legia Warszawa mistrzem Polski 2017/18! Przy prowadzeniu Wojskowych 2:0 mecz został przerwany, a Komisja Ligi zweryfikowała wynik spotkania jako walkower dla Legii, w związku z czym to legioniści po raz trzeci z rzędu zostali mistrzami Polski.

– Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna. Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium – czytamy na oficjalnej stronie LOTTO Ekstraklasy.

Bramki dla „Wojskowych” zdobyli Domagoj Antolic, w 9. minucie spotkania oraz Michał Kucharczyk w 69. minucie. Spotkanie w Poznaniu zostało przerwane w 76. minucie przy stanie 2:0 dla Legii. Sędzia Marcin Stefański postanowił przerwać mecz definitywnie, ponieważ sytuacja na trybunach stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa zawodników oraz pozostałych kibiców.

Decyzja Komisji Ligi jest rezultatem wydarzeń z końcówki spotkania. W 80. minucie meczu, Legia prowadziła z Lechem 2:0, kiedy na murawę na stadionie w Poznaniu poleciały race i świece dymne. Kibice Lecha Poznań próbowali również sforsować ogrodzenie, aby dostać się na murawę. Na boisku pojawili się chuligani, a piłkarze obu drużyn szybko zbiegli do szatni.

Na decyzję sędziego nie musieliśmy długo czekać. Mecz został przerwany. Oficjalna decyzja Komisji Ligi została ogłoszona o godzinie 21.30.

Tabela grupy mistrzowskiej:

  1. Legia Warszawa 70 pkt – el. LM
  2. Jagiellonia Białystok 67 – el. LE
  3. Lech Poznań 60 – el. LE
  4. Górnik Zabrze  60 – el. LE
  5. Wisła Płock 57
  6. Wisła Kraków 55
  7. Zagłębie Lubin 52
  8. Korona Kielce 49

Legia Warszawa zdobyła trzeci z rzędu tytuł mistrzów Polski i trzynasty w historii klubu.

https://twitter.com/HubertMichno/status/998258820571959306

Źródło: twitter.com
Zdjęcie główne: facebook.