Lekkoatletyka: Justyna Saganiak zakończyła karierę

0
429
Justyna Saganiak zakończyła karierę sportową. Zdjęcie: Facebook

Justyna Saganiak, znana płotkarka podjęła trudną decyzję o zakończeniu kariery w wieku 25 lat. – Po 12 latach przyszła pora się pożegnać – napisała na Facebooku była już polska lekkoatletka.

Justyna Saganiak przez ostatnie lata była jedną z czołowych zawodniczek na dystanie 400 metrów przez płotki. Wygrywała złote medale mistrzostw Polski, brała udział w mistrzostwach Europy w hali i na otwartym stadionie, a także w mistrzostwach świata sztafet.

I chociaż 1 grudnia skończyła dopiero 25 lat, lekkoatletka postanowiła podjąć decyzję o zakończeniu kariery. Saganiak ogłosiła decyzję za pośrednictwem mediów społecznościowych. Oto, co napisała:

„It’s time to say goodbye. To koniec mojej zawodniczej kariery. Po 12 latach – połowie mojego życia pora się pożegnać. To była niesamowita podróż, trudna, piękna, brutalna, ale i magiczna.
Sport mnie uratował, nauczył pokory, szacunku do siebie i do ludzi, walki o siebie. Pozwolił odnaleźć poczucie własnej wartości. Gdybym mogła wybrać tę drogę jeszcze raz, zrobiłabym to. Dziękuję Mamo.

Dziękuję tym, którzy towarzyszyli mi przez całą moją karierę oraz tym którzy próbowali podcinać mi skrzydła. Dziękuje tym, którzy do samego końca próbowali pomóc w moim powrocie. Dziękuje Osobie, która pomogła mi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i pokazała, że życie poza sportem nie jest takie straszne.

Dziękuję tym, którzy mówią „zawsze miałaś ogień w oczach, szkoda, że to koniec”. Ale to nie koniec, będę rozpalała w sobie ten ogień do końca. Bo sport mnie stworzył. Ja jestem sportem, a on jest mną.

Zaczynam nowy etap w życiu, może nawet lepszy, niż mi się wydawało

Do zobaczenia, za kulisami!”.

Justyna Saganiak zakończyła karierę sportową. Zdjęcie: Facebook

Czytaj: Polska tenisistka zabrała głos po zawieszeniu