L’Equipe: Neymar przeszedł z Barcelony do PSG z poważną kontuzją

0
1
PSG podjęło w przeszłości szokującą decyzję. (zdjęcie: psg report, X)

Kupili Neymara, wiedząc o poważnej kontuzji? Na jaw wyszły zaskakujące ustalenia.

Dręczona kontuzjami przygoda Neymara w Paris Saint-Germain (PSG) nabiera nowego wymiaru po pojawieniu się doniesień, że brazylijski napastnik przybył do klubu w 2017 roku ze złamaną kostką.

Neymar, który dołączył do PSG z Barcelony za rekordową na świecie kwotę 222 milionów euro, miał sześć trudnych lat naznaczonych kontuzjami i brakiem sukcesów w europejskich pucharach francuskiego klubu. Kontuzje odcisnęły ogromne piętno na karierze zawodnika na Parc des Princes. Teraz Neymar kontynuuje karierę w Saudi Pro League, dołączając do Al-Hilal.

CZYTAJ: Reprezentacja Polski poznała swoich przeciwników w United Cup

Sensacyjne wiadomości na temat Neymara podało francuskie L’Equipe. Według dziennika, brazylijski gwiazdor przechodząc do Paris Saint-Germain z FC Barcelony za 222 mln euro był kontuzjowany.

Według niedawnych doniesień L’Equipe, problemy Neymara z kontuzjami w PSG miały korzenie od samego początku, a zawodnik, który podpisywał kontrakt z klubem, przybył do klubu ze złamaniem przeciążeniowym kości śródstopia. Jednak przez szaleństwo związane z najdroższym transferem w historii sprawiło, że nie podjęto decyzji o operacji czy dłuższym odpoczynku dla piłkarza, który już 13 sierpnia zadebiutował w nowych barwach.

Następnie Neymar dwukrotnie podczas swojej kadencji w PSG, w lutym 2018 roku i styczniu 2019 roku, doznał tego samego złamania, co doprowadziło do operacji kostki w marcu 2022 roku, w następstwie problemu, który wystąpił podczas Mistrzostw Świata w 2022 roku. Wszystko to wzbudza wątpliwości co do reakcji przy podpisywaniu umowy. Czy można było tym dwóm kolejnych kontuzjom zapobiec?

Pomimo niepowodzeń związanych z kontuzjami, Neymar pokazał swój talent na boisku, występując w 173 meczach w PSG, strzelając 118 goli i 77 asyst w różnych rozgrywkach. Jednak karierę Brazylijczyka zniweczyły częste okresy na ławce rezerwowych, w wyniku czego przekroczył 100 meczów opuszczonych z powodu kontuzji. Pod koniec swojej kariery w PSG, Neymar również stanął w obliczu napiętych relacji z kibicami.

CZYTAJ: Antoine Griezmann krytykuje UEFA za złe standardy sędziowania

Obecnie Neymar zmaga się z inną kontuzją, po tym jak zerwał więzadło krzyżowe przednie (ACL) i uszkodził łąkotkę. 31-latek doznał urazu podczas meczu Urugwaj – Brazylia w eliminacjach mistrzostw świata. Napastnik przeszedł operację, a jego powrót na boisko ma potrwać kilka miesięcy. To odkrycie rzuca nowe światło na wyzwania, przed którymi stanął Neymar od początku swojej przygody w PSG.