Lewandowski już gra rolę Messiego w Barcelonie

0
125
Lewandowski to nie tylko strzelec, pełni rolę lidera, zachęca i doradza kolegom z drużyny. Strzelił 5 bramek, ale nie jest zadowolony i chce więcej. Źródło: Twitter

Lewandowski już gra rolę Messiego w Barcelonie: dlaczego przekonuje wszystkich?

Lewandowski bardzo dobrze zaczął w Barcelonie.

Barcelona zdobyła już w tym sezonie 11 goli w LaLiga, a pięć z nich pochodziło z tego samego źródła – od Roberta Lewandowskiego.

Polak grający z numerem 9. na koszulce dołączył do klubu dopiero półtora miesiąca temu, ale wystartował na Camp Nou i ma Xaviego Hernandeza, zarząd Barcelony i fanów, którzy już go wielbią.

Czytaj: Robert Lewandowski wygrał nagrodę dla najlepszego piłkarza roku FIFA

W wieku 34 lat napastnik zarobił tego lata 45 milionów euro z 5 milionami w dodatkach. Strzelił gola w trzech meczach z rzędu i robił to, co w Hiszpanii robili tylko Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Radamel Falcao, Gerard Moreno, Karim Benzema, Iago Aspas i David Villa.

Ale Xavi i koledzy z drużyny napastnika widzą w nim więcej niż zwykłego strzelca, doceniając jego inteligencję na boisku, a także jego pokorę i umiejętności przywódcze.

– Nie chodzi tylko o jego gole – powiedział Xavi o Lewandowskim. Chodzi o to, jak porusza piłką, jak kontroluje rzeczy, jak podejmuje decyzje.

„Jest fantastyczny. Rozumie czas, jest liderem, jest zwycięzcą, jest pokorny, pomaga wszystkim.”

„Wspaniale jest go mieć”.

Postać Lewandowskiego

Lewandowski podpisał czteroletni kontrakt na Camp Nou i poważnie traktuje swoją rolę jako doświadczony piłkarz. Wziął już pod swoje skrzydła młodych piłkarzy i dla wielu z nich wyciąga pomocną dłoń.

W wieku 34 lat Lewandowski zagrał więcej minut (344) niż jakikolwiek zawodnik z pola Blaugrany w tym sezonie. Ma najwięcej goli (pięć) i najwięcej strzałów (12).