Lewandowski oczekuje rozmowy z władzami Bayernu

0
780
(c) Bayern München: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski od dłuższego czasu jest mocno krytykowany przez niemieckie media. Jak informuje „Sport Bild” Polakowi nie podoba się, że władze Bayernu nie stają w jego obronie i chce z nimi odbyć rozmowę na ten temat.

Od dłuższego czasu polski napastnik jest na celowniku sportowych dzienników u naszych zachodnich sąsiadów. Lista zarzutów wobec niego jest długa: nieudane mistrzostwa świata, chęć odejścia do innego klubu, brak skuteczności w najważniejszych meczach sezonu, brak podania ręki Juppowi Heynckesowi po zejściu z boiska w jednym z meczów, czy informacje dochodzące z szatni bawarskiego zespołu, jakoby Polak nie angażował się na treningach. Pod koniec sezonu nastąpiła kulminacja tego typu oskarżeń i niektórzy domagali się nawet, że Lewandowskiego należy jak najszybciej się pozbyć.

Do większości z tych komentarzy zupełnie nie odnosili włodarze Bayernu. Gdy wypowiadali się o Lewandowskim, to tylko w kontekście jego umowy, która kończy się w 2021 roku i ograniczali się do stwierdzenia, że w najbliższym oknie transferowym nigdzie nie odejdzie. Nie tego jednak oczekiwał snajper. Wg „Bilda” spodziewa się on otrzymania oficjalnego wsparcia ze strony klubu i obrony przed oskarżeniami dziennikarzy. Chciałby, aby publicznie podkreślono wartość, jaką daje zespołowi. W tym celu planuje spotkać się z szefami Bayernu i oznajmić im swoje niezadowolenie. Gazeta twierdzi nawet, że Lewandowski nie rozpocznie treningów, dopóki rozmowa nie dojdzie do skutku.

Tymczasem nadal nie wiadomo gdzie Robert spędzi następny sezon. Po nieudanym w wykonaniu Polaków mundialu, wiele mówiło się o utracie zainteresowania jego usługami ze strony innych klubów. Dziś jednak angielska prasa podaje, że za wszelką cenę chce go ściągnąć Manchester United. Jose Mourinho miałby w pakiecie z napastnikiem  sprowadzić Thiago Alcantarę. Może to być jednak kolejna z transferowych plotek, którymi kibice są zalewani od dłuższego czasu.

Robert Lewandowski obecnie przebywa na wakacjach i odpoczywa po mundialu. Do treningów ma wrócić 25. lipca.

Źródła: przegladsportowy.pl, sportowefakty.wp.pl