Lewandowski wyłączony z gry w meczu Manchesteru United z Barceloną

0
36
Pierwszy piłkarz Manchesteru United, który strzelił gola na Camp Nou od 1999 roku, zdjęcie: Mxrcel: Twitter

Długo wyczekiwane starcie w Lidze Europy nie zawiodło. Na Camp Nou po wyrównanym spotkaniu FC Barcelona zremisowała z Manchesterem United 2:2.

Kiedy na murawie spotykają się takie zespoły jak FC Barcelona i Manchester United, fani oczekują fenomenalnego meczu i bez dwóch zdań taki dziś otrzymali. O ile do przerwy brakowało bramek w hicie na Camp Nou, to po przerwie piłkarze zabrali się do roboty.

W 50 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nadbiegający Marcos Alonso skierował  piłkę głową do siatki. Było 1:0 dla Barcelony.

Czerwone diabły błyskawicznie odpowiedziały. W 52 minucie meczu,  po prostopadłym podaniu Freda do Marcusa Rashforda, Anglik wpakował piłkę do bramki.

Przeczytaj jeszcze: Newcastle chce przejąć argentyńskiego mistrza świata

Kolejne trafienie, również dla czerwonych diabłów padło w 59 minucie meczu. Znów świetnie zachował się w polu karnym Rashford, który wrzucił piłkę do Bruno Fernandesa. Portugalczyka uprzedził Jules Kounde, obrońca Barcy, który wpakował ją do siatki, strzelając bramkę samobójczą.
Wyrównanie na 2:2 padło w 76 minucie meczu.
Po słabym rozegraniu ze strony United, Jules Kounde przejął futbolówkę i zagrał ją na skrzydło do Raphinhi. Brazylijczyk oddał niepozorny strzał, który wpadł do siatki.

Jak grał Robert Lewandowski
W pierwszym w historii meczu przeciwko Manchesterowi United, Polak nie był postacią pierwszoplanową. Był jednak aktywny i mógł zakończyć spotkanie z minimum jednym trafieniem, gdy w 9 minucie świetnie jego strzał obronił David de Gea.

W ataku nie był sobą. Jego dobry strzał odbił De Gea, Był groźny w polu karnym i dzięki jego przepychance z Raphaelem Varanem, Raphinha skierował piłkę do bramki” – pisze katalońskie „Mundo Deportivo”.

W innym medium z Katalonii – „Sporcie” – czytamy, że „Lewandowski miał szansę w ósmej minucie i tyle. Później skupiał się na pracy dla zespołu, co idealnie pokazała akcja bramkowa. Choć nie dotknął futbolówki, znacząco przyczynił się do strzelenia gola”.

Polak został oceniony na ocenę „6” w 10-stopniowej skali. Wyższe noty dostali jedynie strzelcy goli: Marcos Alonso („7”) oraz Raphinha („8”), a także Ronald Araujo („8”).

Rewanż na Old Trafford rozegrany zostanie 23 lutego.