Lewandowski zerwał umowę z Huawei. Oto, co piszą światowe media

0
233

To już pewne. Robert Lewandowski zerwał umowę z firmą Huawei, która wsparła siły rosyjskie. Światowe media skomentowały decyzję Polaka. Oto, co piszą.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Lewandowski zakończył współpracę po doniesieniach, że koncern wspiera Rosję. Oto, jak dziś tę sytuację skomentowały światowe media.

1. Aftonbladet: „Kontrakt o wartości 50 mln”

„Gwiazdor futbolu zrywa swój kontrakt z chińskim gigantem telekomunikacyjnym po informacji, że pomaga rosyjskim hakerom. Tym samym zostawia na stole 50 milionów koron” – przekazało szwedzkie „Aftonbladet”.

2. sport1.de: „Lewandowski zrzekł się pięciu milionów euro”

„Lewandowski wcześniej był globalnym ambasadorem marki dla producenta telefonów komórkowych. Rozstanie teraz powinno go kosztować około pięciu milionów euro. Polak wcześniej wyraźnie opowiadał się przeciwko Rosji. Ze swoją drużyną narodową odmówił gry w półfinale baraży” – napisał niemiecki portal sport1.de.

3. sport.de: „Po plotkach o wsparciu Putina odłącza się od sponsora”

„Robert Lewandowski z Bayernu Monachium rozstał się ze sponsorem, który podobno wspiera agresję rosyjskiego autokraty Władimira Putina na Ukrainę. (…) Chińska firma najwyraźniej udzieliła rosyjskiemu wojsku wsparcia technologicznego i rzekomo oferowała pomoc rosyjskim hakerom” – przekazało sport.de.

4. Daily Mail: „Lewandowski zrywa kontakty z Huawei”

„Huawei nie odpowiedział na prośbę o komentarz. A teraz Lewandowski postanowił zrezygnować z roli ambasadora firmy w Polsce, Europie środkowo-wschodniej i Skandynawii” – skomentowało „Daily Mail”, które jako pierwsze informowało o powiązaniach Huawei z Rosją.

5. Record: „Dał wyraźny znak sprzeciwu”

„Robert Lewandowski po raz kolejny dał wyraźny znak sprzeciwu wobec tego, co dzieje się na terytorium Ukrainy. Teraz celuje w chińską markę Huawei, która najwyraźniej pomaga siłom rosyjskim w inwazji” – pisał portugalski „Record”.

6. Fichajes A Lo Tico: Robert Lewandowski anulował swój kontrakt sponsorski z Huawei

„Robert Lewandowski anulował swój kontrakt sponsorski z Huawei, ponieważ rzekomo chińska marka zaoferowała wsparcie Rosji w szkoleniu „hakerów” podczas wojny z Ukrainą. Lewandowski był ambasadorem Huawei od listopada 2015 roku” – napisano.

7. Visegrád 24: „Polska gwiazda futbolu Robert Lewandowski zakończył współpracę z Huawei po doniesieniach medialnych, że firma wspiera Rosję.”

8. mirror.co.uk: „Robert Lewandowski rezygnuje ze sponsorowania Huawei przeciwko Rosji w obliczu ataków na Ukrainę”

„Reprezentant Polski zerwał wszelkie więzi z Huawei, mimo że chińska firma telekomunikacyjna stanowczo zaprzecza twierdzeniom, że pomaga Rosji bronić się przed cyberatakami” – możemy przeczytać na stronie mirror.co.uk.

9. goal.com: „Lewandowski, napastnik Bayernu, rezygnuje z „mnóstwa pieniędzy”, aby zakończyć umowę sponsorską z Huawei”.

„W obliczu niepokojów politycznych w Europie Wschodniej polski piłkarz wypowiedział się na rzecz Ukrainy i zerwał więzi z partnerem handlowym. Napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, zakończył umowę sponsorską z Huawei” – czytamy na ich stronie.

10. japantimes.co.jp.: „Robert Lewandowski porzuca sponsora Huawei w obliczu kryzysu na Ukrainie”.

„Polski napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, zerwał stosunki ze sponsorem Huawei w związku z twierdzeniami, że chiński gigant technologiczny pomaga Rosji zabezpieczyć ich sieć przed cyberatakami po inwazji na Ukrainę” – czytamy na stronie japantimes.co.jp.