Lewy obrońca może liczyć na zainteresowanie różnych czołowych europejskich klubów

0
68
Bjorn Meijer. (zdjęcie: Fabrizio Romano, Twitter)

Warto mieć na oku Bjorna Meijera, ponieważ wiele czołowych klubów w całej Europie śledzi holenderskiego lewego obrońcę urodzonego w 2003 roku, który ma najlepszy sezon w Belgii, w Club Brugge.

Za Bjornem Meijerem podąża wiele czołowych europejskich klubów, donosi Fabrizio Romano. Zdaniem eksperta rynku transferowego, lewy obrońca Club Brugge może liczyć na zainteresowanie klubów z Anglii, Niemiec i Hiszpanii. Jednak nazwiska nie są wymieniane przez Romano.

Czytaj: Oficjalne i potwierdzone: Southampton wyznaczyło tymczasowego trenera

Club Brugge rozpoczął sezon umiarkowanie pod wodzą Carla Hoefkensa. Jego następca Scott Parker również nie był jeszcze w stanie wprowadzić Brugge na właściwe tory. Anglik zremisował sześć razy i wygrał tylko jeden ligowy mecz z Klubem. Meijer jest jednym z nielicznych zawodników, którym udało się uniknąć złego samopoczucia w Brugge w tym sezonie. Dziewiętnastoletni lewy obrońca w 23 meczach ligowych strzelił 1 gola i miał 4 asysty.

Od czasu swojej nominacji w grudniu, Parker wciąż szuka swojej najlepszego składu, ale Meijer może liczyć na podstawowe miejsce zarówno pod jego wodzą, jak i pod wodzą Hoefkensa. Zdaniem Romano, swoją grą młodzieżowy reprezentant Orange zwrócił na siebie uwagę wielu czołowych europejskich klubów. Meijer, który ma kontrakt z klubem do połowy 2026 roku, być może będzie mógł przygotować się do fajnego transferu latem przyszłego roku.

Czytaj: Inter Miami jest zainteresowany pozyskaniem piłkarza z PSG i z Barcelony

Obrońca przeniósł się do Brugge zeszłego lata jako zmiennik z FC Groningen za sześć milionów euro. Jego były trener, Danny Buijs, chwalił Meijera we wrześniu ubiegłego roku. „Praca z takim zawodnikiem to ulga dla trenera” – powiedział jego były trener Voetbal International.

„Jeśli mu coś wytkniesz, nigdy nie ma żadnego „ale”, tylko zawsze myśli: jak mogę się poprawić po tej krytyce? Dlatego mówię, że Bjorn zrobił to głównie sam, ponieważ jego podejście jest motorem dziwacznego rozwoju, przez który przechodzi. Jest jak gąbka, która wchłania wodę”.

„Efekt gąbki” zaowocował także debiutem Meijera w holenderskich juniorach. Według Buijsa jego burzliwy rozwój ma jednak związek nie tylko z aspektem psychicznym. „Bjorn jest lewonożnym obrońcą, który potrafi dobrze grać w piłkę nożną, jest sprawny fizycznie i świetnie biega. Jego profil jest fantastyczny. Jeśli nadal będzie się rozwijał na tej ścieżce w Club Brugge, jestem bardzo ciekawy, jak daleko zajdzie” – powiedział Buijs.