Licytant wycofuje się: „Glazerzy nie mają szacunku dla klubu!”

0
26
Rodzina Glazerów z tytułu sprzedaży Manchesteru United chciałaby uzyskać 6 miliardów funtów.

Podczas gdy rodzina Glazerów cieszy się zarządzaniem procesem sprzedaży największego klubu na świecie, w pokoju negocjacyjnym słychać pomruki. Teraz jeden z oferentów wychodzi i potwierdza, że ​​się wycofuje.

Fiński biznesmen Thomas Zilliacus ma dość opóźnień i gierek ze strony Glazerów, wycofuje się z rundy licytacji, ale nie wychodzi po cichu za drzwi.

CZYTAJ: Złe wieści dla Manchesteru United

Thomas Zilliacus wycofał swoją ofertę zakupu 50% udziałów w Manchesterze United po tym, jak rodzina Glazerów zdecydowała się przejść do trzeciej rundy licytacji.

Zilliacus, katarski bankier Sheikh Jassim i właściciel Ineos, Sir Jim Ratcliffe, złożyli oferty przejęcia klubu Premier League. Zilliacus nazwał proces przetargowy „farsą” i mówi, że Glazerowie „nie mają szacunku” dla klubu.

„Rundy licytacyjne stały się farsą. Glazerowie nie mają szacunku dla klubu” – powiedział Zilliacus według BBC.

„Opóźnienia bardzo utrudnią każdemu nowemu właścicielowi zbudowanie zwycięskiej drużyny na następny sezon” – powiedział.

CZYTAJ: Vinicius Junior chce pozostać w Realu Madryt na zawsze

Napisał na Twitterze: „Licytacja zamienia się w farsę, a Glazerowie nie okazują szacunku klubowi.”

„Jim Ratcliffe, szejk Jassim i ja byliśmy gotowi do negocjacji umowy kupna United. Zamiast tego Glazerowie zdecydowali się rozpocząć nową rundę.”

„Nie będę uczestniczył w farsie ustawionej w celu maksymalizacji zysku dla sprzedających kosztem Manchesteru United”.

69-latek chciał zakupić 50% udziałów w Manchesterze United. Powiedział, że jego plan polegał na tym, aby druga połowa była kupiona przez fanów, którzy byliby częścią podejmowania decyzji przez klub.

Oczekuje się, że szejk Jassim i Ratcliffe złożą nowe oferty przejęcia klubu, ale dodatkowy czas na nowe oferty oznacza, że jest mało prawdopodobne, aby jakiekolwiek przejęcie zostało zakończone przed końcem sezonu Premier League 2022-23.