„Lionel Messi nie zawiódł w PSG”, twierdzi Thierry Henry

0
13
Paris Saint-Germain pozyskało Lionela Messiego kilka lat temu, chcąc zdobyć pierwszy w swojej historii tytuł Ligi Mistrzów. (zdjęcie: psg, twitter)

Thierry Henry broni kariery Lionela Messiego w PSG, podkreślając jego wyjątkowy wpływ. Dowiedz się, dlaczego Henry jest o tym przekonany.

Przeprowadzka Lionela Messiego do Paris Saint-Germain (PSG) zwiększyła oczekiwania francuskiego klubu na triumf w Lidze Mistrzów, ale argentyński mistrz spotkał się z krytyką za to, że nie zapewnił nieuchwytnego tytułu. Jednak jego były kolega z drużyny, Thierry Henry, stanął w jego obronie, podkreślając różnice między doświadczeniami Messiego w PSG i w reprezentacji Argentyny.

Według Henry’ego, pracy Messiego w PSG nie należy postrzegać jako porażki. Wyjaśnił, że Messi błyszczy, gdy gra w ramach dobrze zorganizowanego systemu, tak jak to miało miejsce w przypadku Argentyny. Kluczem, sugeruje Henry, jest stworzenie odpowiedniego systemu wokół legendarnego napastnika, aby zmaksymalizować jego wpływ.

Przeczytaj także: Kylian Mbappé wraca do zdrowia i będzie gotowy na najbliższe mecze PSG

Decyzja Messiego o dołączeniu do Interu Miami w Major League Soccer (MLS) po otrzymaniu lukratywnej oferty z Arabii Saudyjskiej wywołała zdziwienie, ale okazała się mądrym posunięciem. W zaledwie 11 oficjalnych meczach we wszystkich rozgrywkach w Interze Miami, były zawodnik PSG strzelił już imponujące 11 bramek i zanotował cztery asysty. Jego niezwykła forma pomogła drużynie MLS zdobyć pierwsze w historii trofeum, Puchar Ligi Angielskiej.

Pomimo błyskotliwości Messiego, Inter Miami stoi przed trudnym wyzwaniem, by wejść do pierwszej dziewiątki Konferencji Wschodniej, która zapewniłaby awans do fazy play off. Jednakże obecność Messiego i jego zdolność do inspirowania kolegów z drużyny mogą być katalizatorem, którego potrzebuje zespół, aby w końcówce meczu zyskać awans do play-offów.

Przeczytaj także: Robert Lewandowski rusza w pościg za liderem strzelców La Liga

Podróż Messiego w PSG mogła nie przynieść oczekiwanej przez wielu chwały w Lidze Mistrzów. Mimo to jego ciągłe sukcesy i wpływ na MLS pokazują jego trwałą zdolność wpływania na mecze i prowadzenia swojej drużyny do zwycięstwa. Inter Miami dąży do kwalifikacji posezonowych, a niezwykłe osiągnięcia Messiego potwierdziły jego status jednego z najlepszych piłkarzy wszechczasów, niezależnie od ligi czy klubu, który reprezentuje.