Liverpool chce sprowadzić głównego trenera Feyenoordu. Jest jednak problem w negocjacjach

0
0
Liverpool ma faworyta na następcę Kloppa. Niedawno wygrał puchar!

Liverpool kontynuuje poszukiwania nowego głównego trenera po tym, jak Jürgen Klopp ogłosił w styczniu, że bieżący sezon będzie jego ostatnim w klubie. Nowym faworytem na to stanowisko jest główny trener Feyenoordu, Arne Slot.

Jak donosi Fabrizio Romano, początkowe kontakty Liverpoolu ze Slotem zakończyły się bardzo pozytywnie. Strony zgodziły się spotkać ponownie w nadchodzących dniach, aby omówić ostateczne szczegóły ewentualnej umowy.

Problemem jest jednak kontrakt Slota z Feyenoordem, który obowiązuje do lata 2026 roku. W kontrakcie 45-letniego trenera nie ma klauzuli zwolnienia, a Feyenoord będzie domagał się od Liverpoolu odszkodowania za swojego trenera. Była to główna przeszkoda w negocjacjach Slota z Tottenhamem zeszłego lata, co ostatecznie skłoniło Tottenham do rozpoczęcia współpracy z Ange Postecoglou.

CZYTAJ: Zdobywca Złotej Piłki wymienia trenera, który mógłby poprowadzić Liverpool

Mimo przeszkód, Liverpool rozpoczął negocjacje z Feyenoordem w sprawie Arne Slota.

Wcześniej główny trener Sportingu, Ruben Amorim, był uważany za faworyta na stanowisko głównego trenera Liverpoolu, ale w ostatnich dniach klub wycofał się z tej opcji.

CZYTAJ: Arsenal będzie rywalizować z Manchesterem City i Liverpoolem o 22-letniego obrońcę

Slot w poprzednim sezonie poprowadził Feyenoord do mistrzostwa Holandii po sześciu latach przerwy. Doprowadził też do finału Ligi Konferencji Europy. Kilka dni temu zdobył Puchar Holandii, po tym jak jego drużyna pokonała NEC Nijmegen 1:0.