Liverpool odpowiada na ofertę Al-Ittihada za Mohameda Salaha

0
3
Liverpool odrzucił ofertę Al Ittihada za Mohameda Salaha; zdjęcie: Anything Liverpool: Twitter

Liverpool odrzucił ofertę Al Ittihada za Mohameda Salaha.

Pierwsza oficjalna oferta klubu Saudi Arabia Pro League była, według The Athletic, znacznie przekraczająca 100 milionów funtów plus znaczące dodatki, ale została natychmiast odrzucona przez dyrektora Liverpoolu Mike’a Gordona w czwartek wieczorem.

Przemawiając na przedmeczowej konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Aston Villą, Jurgen Klopp podtrzymał swoje stanowisko, że jego gwiazda nie jest na sprzedaż, mówiąc, że „o ile mi wiadomo, nie ma oferty”.

Przeczytaj: Bayern Monachium bliski pozyskania pomocnika z Premier League

Liverpool rozważa załatwienie sprawy, ale Saudyjczycy raczej nie dadzą się zniechęcić i prawie na pewno wrócą z lepszą ofertą.

Podczas gdy kluby Premier League nie będą w stanie pozyskać nowych graczy przed 1 stycznia, gdy minie dzisiejszy termin 11:00, kluby z Arabii Saudyjskiej mogą kontynuować rekrutację graczy do swoich rozgrywek do 20 września.

Mówiąc w zeszłym tygodniu o potrzebie uregulowania i ujednolicenia globalnego okna transferowego, Klopp powiedział: „Rozumiem, że to nie jest fajne dla nas (Arabii Saudyjskiej). To, co sprawia, że nie można sobie z tym poradzić, to zamykanie się naszego okna transferowego, a ich pozostaje otwarte… Jak możemy zareagować?

Mieliśmy to w przeszłości z Rosją, mieli inne okno transferowe, ale to nie były szalone pieniądze.

„Ale władze powinny jasno powiedzieć, że jeśli chcesz być częścią systemu, to jednocześnie prowadzisz swoją działalność w zgodzie z tym systemem.

Przeczytaj: Wiemy z kim zagra Raków Częstochowa w Lidze Europy

Jestem pewien, że FIFA mogłaby to zrobić w ten sposób, gdyby chciała.

Salah podpisał nowy trzyletni kontrakt zeszłego lata, co uczyniło go najlepiej opłacanym graczem w historii Liverpoolu za około 350 000 funtów tygodniowo.