Liverpool zaskakująco powiązany z nowym graczem Chelsea

0
45
Liverpool zainteresowany Masonem Mount i Ryanem Gravenberch. (zdjęcie: liverpool, twitter)

Klopp będzie chciał kolejnego gracza ze Stamford Bridge.

Liverpool został powiązany z transferem pomocnika Chelsea, Mateo Kovačića.

Według dziennikarza Graeme’a Baileya, Liverpool jest zainteresowany pozyskaniem 28-letniego chorwackiego reprezentanta przed następnym sezonem.

Czytaj: Aston Villa chce gracza Arsenalu

Bailey dodaje, że jest mało prawdopodobne, aby Chelsea zażądała dużej kwoty za Kovačića i okaże się, czy Liverpool złoży konkretną ofertę za 28-latka na koniec sezonu.

Kovačić był kluczowym zawodnikiem Chelsea odkąd dołączył do klubu i jest niewątpliwie jednym z najlepszych środkowych pomocników w lidze. Reprezentant Chorwacji jest również podobno na radarze mistrzów Premier League, Manchesteru City.

Chorwacki terrier! (zdjęcie: kovacic, twitter)

Bailey powiedział w podcaście Talking Transfers:

„Myślę, że powinniśmy mieć na niego oko, jest na liście wielu klubów, jeśli Chelsea nagle wystawi go na sprzedaż, myślę, że będą chcieli tylko jego pensji i nie będą prosić o dużą kwotę. Możesz zobaczyć, jak Man City lub Liverpool cenią go, jest piłkarzem wysokiej jakości, zna Premier League. Trzeba mieć oko na Kovačića, może być kimś, kto przejdzie do kolejnej czwórki, tak jak Jorginho.”

Nie jest tajemnicą, że Liverpool musi sprowadzić więcej środkowych pomocników pod koniec sezonu, a Kovačić byłby dobrym zakupem i idealnym partnerem dla Bellinghama, który jest również bardzo poszukiwany na Anfield.

28-latek dobrze pasuje do Jürgena Kloppa, ma wysoką etykę pracy i jest dobry technicznie. Oprócz Kovačića, Liverpool będzie chciał również Masona Mounta z Chelsea.

Czytaj: Mason Mount z solidnymi żądaniami płacowymi