Liverpool zaskoczony dużym zainteresowaniem Alexem Oxlade-Chamberlain

0
28
Alex Oxlade-Chamberlain dogadał się z nowym klubem.

Nie będzie nowych prób osiągnięcia porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu Alexa Oxlade-Chamberlaina z Liverpoolem. 30 czerwca zakończy się jego pobyt na Anfield, pomocnik jest w klubie odkąd przybył z Arsenalu w 2017 roku.

Pomocnik nie może liczyć na to, że włodarze zaproponują mu nową umowę. Anglik pełni coraz mniejszą rolę w drużynie Jürgena Kloppa, wobec czego zarząd postanowił pozwolić mu odejść.

Według Daily Mail, Liverpool jest zaskoczony ilością osób, które skontaktowały się w sprawie 29-latka. Mówi się, że Aston Villa, Newcastle i Brighton są zainteresowane oferowaniem kontraktu. Nie można zatem wykluczyć, że w kolejnym sezonie Oxlade-Chamberlain stanie przed szansą gry w Lidze Mistrzów.

Czytaj: Real Madryt zastąpi Ancelottiego jednym z tych pięciu

Angielski pomocnik podobno chce długoterminowego kontraktu, jedynym klubem, który wysunął propozycję 4 lat jest Newcastle. Football Insider pisze, że menedżer Newcastle, Eddie Howe, od dawna uważa Alexa Oxlade’a-Chamberlaina za solidny i „stabilizujący” czynnik, który będzie szczególnie ważny przeciwko silnym zespołom.

Do tej pory Oxlade-Chamberlain wystąpił łącznie w 234 meczach na poziomie Premier League. Strzelił w nich 20 goli i zanotował 28 asyst.

Czytaj: Szansa na poprawę gry reprezentacji Polski już dzisiaj