Londyński klub podjął decyzję o rozstaniu z trenerem Chelsea

0
120
Transfer Davida de Gei do Bayernu został odwołany. Źródło: Twitter

Thomas Tuchel został zwolniony ze stanowiska trenera Chelsea po słabym początku sezonu.

Klub Chelsea zwolnił Thomasa Tuchela. Niezadowalający początek sezonu Premier League 2022/23 The Blues wymagał pytań o pozycję Niemca, a przegrana w meczu otwierającym Ligę Mistrzów spowodowała jego zwolnienie.

Dinamo Zagrzeb pokonał Chelsea 1:0 we wtorek wieczorem, co okazało się ostatnim meczem Tuchela. Nowi właściciele klubu podjęli decyzję o zwolnieniu Tuchela po tym, jak mocno go poparli zeszłego lata.

„W imieniu wszystkich członków Chelsea FC, klub pragnie wyrazić swoją wdzięczność Thomasowi i jego sztabowi za wysiłek włożony w pracę w klubie – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu Chelsea we wtorek rano.

„Thomas zapisał się w historii Chelsea wygrywając z zespołem Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy oraz Klubowe Mistrzostwa Świata.”

„Minęło 100 dni od przejęcia klubu przez nową grupę właścicielską i uznała ona, że trzeba kontynuować ciężką pracę, aby posunąć klub do przodu, dlatego nadszedł właściwy czas, aby dokonać tej zmiany.”

„Sztab szkoleniowy Chelsea zajmie się treningami i przygotowaniami do nadchodzących meczów. Klub postara się jak najszybciej podjąć decyzję o zatrudnieniu nowego trenera.

„Nie będzie dalszych komentarzy, dopóki nie zostanie wyznaczony nowy główny trener”.

Czytaj: Mbappe ujawnia, co powiedział Macron, aby ten pozostał w PSG

Tuchel był wspierany na rynku transferowym, a wielu graczy zostało przeniesionych na Stamford Bridge w okresie letnim.

Ale Todd Boehly jest ewidentnie pod wrażeniem tego, jak sprawy potoczyły się tak daleko w tym sezonie i postanowił rozstać się z Tuchelem. Szczególnie rozczarowujące okazały się porażki z Leeds i Southampton.