Losowanie ćwierćfinału Ligi Konferencyjnej UEFA: Lech – Fiorentina

0
33
Lech Poznań odniósł historyczny sukces i awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji. (zdjęcie: sociaball, twitter)

Doszło do losowania par ćwierćfinałowych Ligi Konferencyjnej UEFA 2022/23. West Ham zagra z dobrze zapowiadającym się zespołem Gent, a Lech Poznań zmierzy się z Fiorentiną. W marcu Lech Poznań rozegrał pięć meczów, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, i nie poniósł w nich żadnej porażki.

Lech Poznań, powszechnie znany jako Lech, to polski zawodowy klub piłkarski z siedzibą w Poznaniu. Klub został założony w 1922 roku i ma bogatą historię, zdobywając na przestrzeni lat liczne tytuły krajowe i międzynarodowe.

Czytaj: ESPN: United ma w ręku cenną kartę w negocjacjach dotyczących Kane’a

Lech ma mocną rzeszę fanów i jest jednym z najpopularniejszych klubów w Polsce. Macierzystym stadionem drużyny jest INEA Stadion, który może pomieścić ponad 43 000 widzów.

Przez lata Lech odnosił sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. Klub siedmiokrotnie wygrał polską Ekstraklasę, ostatnio w 2015 roku, a także sześciokrotnie zdobył Puchar Polski. Ponadto Lech ma na swoim koncie sukcesy w europejskich rozgrywkach, dochodząc do ćwierćfinału Pucharu UEFA w 1989 roku i Ligi Europy w 2010 roku.

Do najbardziej znanych graczy klubu na przestrzeni lat należą Janusz Kupcewicz, Kazimierz Deyna i Grzegorz Lato, którzy wszyscy grali w reprezentacji Polski w trakcie swojej kariery.

Lech Poznań słynie z grona pasjonatów, którzy często tworzą imponujące tifos i choreografie na trybunach podczas meczów. Klub ma również mocną rywalizację z inną polską drużyną, Legią Warszawa.

Niedawno powołany do reprezentacji Polski Bartosz Salamon jest zawodnikiem Lecha Poznań.

Czytaj: Bartosz Salamon wraca do reprezentacji Polski!

Lech vs Fiorentina 13 kwietnia (start godzina 21:00)

Rozgrywki odbędą się odpowiednio:
Pierwsze mecze ćwierćfinałowe: 13 kwietnia
Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe: 20 kwietnia
Pierwsze mecze półfinałowe: 11 maja
Półfinały rewanżowe: 18 maja