Łukasz Fabiański zakończył karierę w reprezentacji

0
307
Łukasz Fabiański nie zagra już w reprezentacji Polski. Zdjęcie: Instagram

Łukasz Fabiański poinformował, że zakończył reprezentacyjną karierę. Bramkarz pożegnał się z kibicami, dodając wzruszające zdjęcie.

Fabiański zakończył reprezentacyjną karierę, o czym 8 sierpnia poinformował PZPN. Dzień później, w poniedziałek bramkarz zamieścił w mediach społecznościowych piękny wpis, w którym podsumował przygodę z seniorską reprezentacją Polski. Przy okazji Fabiański podziękował kibicom wspierającym kadrę.

Po raz pierwszy Fabiański w polskiej kadrze zadebiutował w 2006 roku. W biało-czerwonych barwach rozegrał 56 meczów. Teraz 36-letni golkiper podjął decyzję o zakończeniu kariery.

– Gra w reprezentacji Polski zawsze była dla mnie największym zaszczytem, powodem do dumy, a także przyjemnością i spełnieniem marzeń. Dlatego ten moment nie jest łatwy. Długo jednak o tym myślałem i zdecydowałem się zakończyć reprezentacyjną karierę – mówił cytowany przez PZPN.

– Łukasz zadzwonił do mnie dziś rano i przekazał decyzję. Był pewny swego, dokładnie to przemyślał – powiedział 8 sierpnia prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Czytaj: Ranking najlepszych polskich bramkarzy – mamy się kim chwalić.

Pożegnanie z kibicami

Fabiański w rozmowie z serwisem Łączy Nas Piłka podkreślał, że to jego zdaniem najlepszy moment na pożegnanie się z kadrą.

– Mam już swoje lata, w ostatnim czasie zmagałem się z kilkoma mikrourazami, przez które nie mogłem być zawsze do dyspozycji – dodał bramkarz reprezentant Polski, który w drużynie Paulo Sousy był zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego.

W poniedziałek Fabiański postanowił pożegnać się z kibicami za pośrednictwem Instagrama. Na swoim profilu zamieścił symboliczne zdjęcie, na którym owinięty w biało-czerwoną flagę całował orzełka znajdującego się na jego koszulce bramkarskiej.

– Reprezentowanie własnego kraju to spełnienie moich najskrytszych marzeń. Przez ten czas przeżyłem wiele niesamowitych momentów. Śpiewanie hymnu przed meczem i burza emocji z tym związana to jest coś, czego się nie zapomina. 15 lat z reprezentacją dało mi możliwość pracy z wieloma niesamowitymi piłkarzami, trenerami czy też ludźmi z zaplecza technicznego. Tak, otoczka związana z reprezentacją jest całkowicie unikatowa. Dziękuję wam Kibice za wsparcie, bo to dla Was dawałem z siebie wszystko, by godnie reprezentować Polskę. Wielkie dzięki. I do zobaczenia – napisał Fabiański.

Instagram

Pod jego postem pojawiło się mnóstwo komentarzy:

  • „Fabian, dziękujemy za wszystkie chwile, które razem spędziliśmy! Jesteś wielki i do zobaczenia!”
  • „Dziękujemy mistrzu! Będzie Pana brakowało… Życzę powodzenia w dalszej karierze”.
  • „DZIĘKUJEMY! Za te wszystkie lata, mecze, interwencję, czyste konta. Za wszystkie emocje, które wraz z reprezentacją nam dostarczałeś. Dziękujemy za wszystko i życzymy samych sukcesów!”
  • „A ja tam się nie zgadzam. Zastanów się jeszcze…”.
  • „Jesteś legendą”.
  • „Dziękujemy za godne reprezentowanie barw narodowych. Dla nas kibiców to była czysta przyjemność móc pana oglądać na boisku” – pisali fani.