Ma 1,3 miliarda netto z najlepszego klubu w Europie

0
48
Luciano Spalletti wykonuje pracę na boisku

Zaistnienie w Europie kosztuje. Jesteśmy przyzwyczajeni do czerwonych licz, gdy największe, ale nie najbogatsze kluby walczą o tytuły. Barcelona przechodzi jedną z największych restrukturyzacji finansowych, Juventus jest oskarżany o finansowe machlojki, podczas gdy Serie A jest zdecydowanie najlepszym klubem i wydaje się najlepszą drużyną w Europie do tej pory w tym sezonie, idzie naprzód z niesłabnącą siłą – po kolejnym roku strat.

Napoli grali jako faworyci w Lidze Mistrzów, grając z Liverpoolem (w pierwszym meczu), Ajaxem i Rangersami. W Serie A klub rządzi niepodzielnie, z solidną 8-punktową przewagą nad AC Milan po piętnastu kolejkach. Luciano Spalletti naprawdę rozkręcił łódź Napoli, a miasto portowe jest w stanie wygrać Scudetto po raz pierwszy od trzech dekad.

Czytaj: Ronaldo gotowy na nowy klub!

Napoli naprawdę potrzebuje graczy, aby wnieśli kilkaset dodatkowych milionów zarówno w Lidze Mistrzów, jak i w Serie A. Calcio e Finanza przedstawiło dane Napoli za rok finansowy, który zakończył się w czerwcu 2022 roku. Liczny były czerwone z deficytem w wysokości 52 milionów euro.

Pół miliarda na minusie to za mało, by wstrząsnąć największymi klubami, ale to trzeci z rzędu deficyt Napoli. Według Calcio e Finanza, klub Serie A działał przez ostatnie trzy lata z łączną stratą około 129,8 mln euro.

Branża piłkarska zdecydowanie nie jest taka jak inne branże.