Mają solidny plan przed letnim rynkiem transferowym

0
27
Arsenal ma nowe cele transferowe. (zdjęcie: LiveScore/Twitter)

Arsenal zmierza w kierunku tytułu Premier League (nie możemy znaleźć bardziej odpowiedniego opisu). Po wygranym 4:1 meczu z Leeds w sobotę, Ødegaard i drużyna prowadzą co najmniej 5 punktami przed City po 28 meczach. Doskonały punkt wyjścia przed letnim rynkiem transferowym. Wyprzedaż stała się dla Artety znacznie łatwiejsza, jeśli chodzi o zdobycie odpowiednich wzmocnień przed kolejnym sezonem. Według źródła Football-insider, lista trzech kandydatów jest gotowa.

Kanonierzy muszą wzmocnić środkowego pomocnika, źródło Football-Insider donosi, że mają trzech kandydatów: Declana Rice (West Ham), Amadou Onana (Everton) i Moises Caicedo (Brighton).

Czytaj: Nigdy, przenigdy nie zdarzyło się to w Premier League

Głównym celem jest i będzie Declan Rice, ale z konkurencją ze strony City, Liverpoolu i Chelsea, Arsenal musi się strzec.

Mówi się, że londyński klub jest długoletnim wielbicielem zarówno Onany, jak i Caicedo z Evertonu. Podobno 70-milionowa oferta Arsenalu za Caicedo w styczniu została odrzucona.

Jeśli Arsenal ponownie postawi na Caicedo, Brighton jest gotowy na ofertę, która znacznie przewyższa ofertę poprzedniego londyńskiego klubu ze stycznia.

Jeśli Rice i Caicedo pozostaną niedostępni dla Arsenalu, uwaga skupi się na 21-latku w Evertonie. Onana został sprowadzony do Goodison Park z Lille tego lata za 33 miliony funtów, według źródła Football-Insider, Everton jest otwarty na sprzedaż – z solidnym zyskiem.

Czytaj: Dostał ofertę w Premier League, której nie może odmówić

Jeśli Arsenal będzie kontynuował grę w Premier League, klub prawdopodobnie będzie na czele we wszystkich trzech procesach.