Majątek netto Cristiano Ronaldo w 2023 roku

0
2
Cristiano Ronaldo dystansuje konkurencję. Jego majątek robi oszałamiające wrażenie.( zdjęcie: Fabrizio Romano, X)

Odkryj przeprowadzkę Cristiano Ronaldo do Al-Nassr w Arabii Saudyjskiej, która wywołała falę głośnych transferów i odmieniła jego majątek netto.

Przeprowadzka Cristiano Ronaldo do Al-Nassr w Arabii Saudyjskiej zmieniła krajobraz futbolu i spowodowała znaczny napływ najwyższej klasy talentów do tego regionu. Jego transfer do saudyjskiego klubu wywołał falę znaczących transferów, w tym transfer Sadio Mané, Karima Benzemy, Jordana Hendersona, Roberto Firmino, N’Golo Kanté, Neymara i innych, tworząc nowy urok saudyjskiej piłki nożnej.

Kolejną rzeczą, na którą Ronaldo miał wpływ po przeprowadzce do Saudii, była jego wartość netto.

CZYTAJ: Adidas przedstawia oficjalną piłkę meczową na UEFA Euro 2024

Imponująca pensja portugalskiej supergwiazdy, szacowana na zdumiewające około 220 milionów dolarów rocznie, znacznie zwiększyła i tak już znaczny majątek netto. Ta niezwykła liczba, przypisywana kontraktowi z klubem, prawom do wizerunku i lukratywnym umowom handlowym, oznacza błyskawiczny wzrost jego zarobków.

Forbes ogłosił Ronaldo pierwszym zawodowym sportowcem, który przekroczył próg miliarda dolarów w zarobkach w karierze, obejmujących wynagrodzenia, rekomendacje, przedsięwzięcia na rynku nieruchomości i umowy reklamowe.

Majątek Cristiano Ronaldo: 1,2 miliarda dolarów.

Poza boiskiem piłkarskim, Ronaldo został wykorzystany do promowania udanej kandydatury Arabii Saudyjskiej na organizację Mistrzostw Świata FIFA 2034. Wsparcie dla tej oferty, przyczyniło się do utrzymania oszałamiającej pensji Ronaldo w Al-Nassr.

CZYTAJ: Wystawna rezydencja Cristiano Ronaldo w Portugalii budzi kontrowersje

Odkąd dołączył do Al-Nassr na sezon 2022–2023, Ronaldo wykazał się niezwykłą umiejętnością strzelania bramek, zdobywając imponujące 36 bramek w 42 występach. Pomimo indywidualnego sukcesu, Al-Nassr zajmuje obecnie drugie miejsce w Saudi Pro League z 31 punktami, goniąc Al-Hilal, w którym gra Neymar, który prowadzi z 35 punktami.

Przeprowadzka Ronaldo do Arabii Saudyjskiej i późniejszy rozwój sytuacji podkreśliły znaczącą transformację w światowym krajobrazie piłkarskim, napędzaną wpływami finansowymi. Ponieważ dyskusje na temat jego astronomicznej wartości netto nadal dominują w dialogach piłkarskich, obecność Ronaldo w saudyjskiej piłce nożnej uosabia ewoluującą dynamikę tego sportu i nowo odkrytą siłę finansową wschodzących lig piłkarskich.