Mamy kolejny medal w Tokio. Polskie kajakarki nie kryły wzruszenia!

0
272
Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 na 500 metrów. Zdjęcie: Twitter

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w wyścigu kajakarek na dystansie 500 metrów. W Internecie posypały się gratulacje. 

Trwają igrzyska olimpijskie w Tokio. Jak na razie Polska zdobyła 3 medale podczas tej imprezy. Pierwszy medal zdobyły polskie kajakarki Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska, które zajęły drugie miejsce w wioślarskiej czwórce podwójnej.

Potem złoty medal zdobyła polska lekkoatletyczna sztafeta mieszana 4×400 m. W biegu wystąpili: Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski i Kajetan Duszyński. Ten ostatni był też członkiem sztafety półfinałowej. Poza Duszyńskim w półfinale pobiegli: Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Dariusz Kowaluk.

Trzeci, srebrny medal olimpijski zdobyły Karolina Naja i Anna Puławska w K2 na 500 m. Dla pierwszej Polki to już trzeci olimpijski medal. Razem z Beatą Mikołajczyk w Londynie i w Rio de Janeiro sięgnęła po brąz.

W rozmowie z TVP Sport, Anna Puławska nie mogła powstrzymać łez. „To był bardzo dobry wyścigu w naszym wykonaniu i w ogóle… Wow!” – powiedziała, po czym rzuciła się w ramiona koleżanki. „Ona cały czas płacze” – dodała Naja.

Karolina Naja nie ukrywała, że tor ósmy, z którego startowały, nie był sprzyjający. „Start był lepszy. Chociaż warunki z toru ósmego nie były dobre do ustawienia łódki. Jechałyśmy wolniejszym tempem, jednak wiedziałyśmy, że mamy zapas, zapas, zapas. Dało nam to medal” – powiedziała. „Cały czas wierzyłam. Z ręką na sercu trzy osoby były ze mną i wierzyły we mnie” – dodała.

Występ Polek możecie obejrzeć poniżej:

Gratulacje w mediach społecznościowych

W sieci pojawiają się już pierwsze gratulacje dla naszych medalistek.

– Karolina Naja i Anna Puławska wicemistrzyniami olimpijskimi w K-2 500 m! Gratulacje dla naszych kajakarek – napisał na Twitterze minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Pogratulował także Robert Korzeniowski, który przy okazji nawiązał do konkursu rzutu młotem kobiet (finał rozpocznie się o godz. 13:35 czasu polskiego).

– Karolina Naja i Anna Puławska rozwiązują nasz dzisiejszy woreczek z medalami. Przy okazji wskazują naszym młociarkom jak dekorować się medalami, bo dziś zapewne złota Anita Włodarczyk założy medal przynajmniej jednej z koleżanek – napisał czterokrotny mistrz olimpijski.

– I cyk do gabloty. Brawo Karolina Naja i Anna Puławska! – brzmiał tweet dziennikarza Sport.pl Łukasza Jachimiaka, który zamieścił na swoim profilu zdjęcie z dekoracji.

– Pięknie zaczyna się ten dzień. Karolina Naja i Anna Puławska mają srebro w K-2 na 500 metrów w #Tokio2020. Wielkie brawa i gratulacje. Czekamy na kolejne dobre wieści z Japonii. Może być ich dzisiaj więcej 🙂 – komentował polityk Maciej Małecki.

– Zrobiły to! Karolina Naja i Anna Puławska wyłowiły srebro – napisał na Twitterze dziennikarz „Rzeczpospolitej” Kamil Kołsut.

– Gratulacje dla naszych kajakarek! To srebro smakuje jak złoto! Karolina Naja (już trzeci medal IO! Wcześniej dwa razy brąz!) i Anna Puławska – brzmiał tweet Ryszarda Czarneckiego.