Man United odrzucił oferty za Masona Greenwooda z tureckich klubów

0
31
Drużyna Czerwonych Diabłów podzielona w sprawie dotyczącej powrotu Greenwooda do składu; zdjęcie: United Radar: Twitter

Manchester United podobno odrzucił oferty za Masona Greenwooda z kilku tureckich klubów. 21-latek w zeszłym miesiącu został oskarżony o próbę gwałtu i napaść, czeka go wewnętrzne dochodzenie klubowe, które zdecyduje, czy będzie w stanie wrócić do zespołu.

Greenwood przyciągnął zainteresowanie z kilku stron w Turcji, ale The Athletic donosi, że United odrzuciło swoje oferty. Twierdzi się również, że zawieszony napastnik „przebiegnie przez mur, aby wrócić do gry dla Man United”.

Greenwood nie grał w barwach Czerwonych Diabłów od 22 stycznia 2022 roku, kiedy Czerwone Diabły pokonały West Ham 1:0 na Old Trafford.

Zobacz jeszcze: Dobry początek eliminacji do Euro 2024 dla Hiszpanii

W tym samym miesiącu został aresztowany, a w październiku został oskarżony o usiłowanie gwałtu, napaść powodującą rzeczywiste uszkodzenie ciała oraz angażowanie się w kontrolowanie i wymuszanie.

Zarzuty te zostały następnie wycofane, a Koronna Służba Prokuratorska powoływała się na wycofanie kluczowych świadków i ujawnienie nowych materiałów.

Wspomnieli również o wydarzeniach, które oznaczają, że „nie ma już realistycznych perspektyw na skazanie”.

Greenwood – który ma kontrakt wart 70 000 funtów tygodniowo do 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok w United – nie wróci do treningów ani gry podczas tego wewnętrznego dochodzenia.

Przeczytaj także: Hat-trick Lukaku i rekord Ibrahimovicia w jednym meczu

W krótkim oświadczeniu klubu napisano: „Manchester United odnotowuje decyzję Crown Prosecution Service, że wszystkie zarzuty przeciwko Masonowi Greenwoodowi zostały wycofane.

„Klub przeprowadzi teraz własny proces przed określeniem kolejnych kroków. Nie będziemy udzielać dalszych komentarzy, dopóki proces ten nie zostanie zakończony”.

Uważa się, że szef United Erik ten Hag rozmawiał z Greenwoodem, aby sprawdzić jego stan psychiczny i fizyczny i powiedzieć mu, że jest „zadowolony”, że zarzuty zostały wycofane. Drużyna jest podzielona w sprawie powrotu Greenwooda, według The Times.

Niektórzy członkowie drużyny mają obawy co do jego powrotu, podczas gdy inni nie mają zastrzeżeń do powrotu Greenwooda.