Man United sprzedał pomocnika do hiszpańskiego klubu. Zaskakująca cena!

0
0
Van de Beek wybrał nowy klub, Manchester United nie zarobi fortuny. (zdjęcie: united, twitter)

Pomocnik Manchesteru United, Donny van de Beek, nie pokazał się należycie na Old Trafford. Nie pomogło nawet wypożyczenie Holendra do Evertonu i Eintrachtu Frankfurt. Na Old Trafford zdecydowano się pożegnać z zawodnikiem.

Jak donosi Fabrizio Romano, na zakup 27-letniego pomocnika zdecydowała się Girona. Hiszpański klub zapłaci za Van de Beeka zaledwie 500 tys. euro. Umowa zawiera jednak różne bonusy, które mogą zwiększyć kwotę transakcji.

Łatwe bonusy przyniosą Manchesterowi United około 4-5 milionów euro, ale są też bonusy, które mogą wzbogacić „Czerwone Diabły” o 15 milionów euro.

CZYTAJ: Latem z Manchesteru United odejdzie ośmiu zawodników

Wiadomo, że Holender podpisze kontrakt do czerwca 2028 roku. Manchester United w rozmowach z hiszpańskim klubem zapewnił sobie również częściowy zysk z tytułu kolejnego transferu zawodnika.

Wszystkie te kwoty nie wystarczą nawet na wyjście na zero, a co dopiero na zarobienie na tym zawodniku. A to dlatego, że Manchester United zapłacił za Van de Beeka 39 milionów euro w 2020 roku. Piłkarz trafił do „Czerwonych Diabłów” z Ajaxu Amsterdam.

Donny van de Beek w Manchesterze United rozegrał 62 spotkania, zdobył 2 bramki i zanotował 2 asysty.

CZYTAJ: Manchester United finalizuje sprzedaż napastnika do klubu Ligue 1