Man Utd daje Davidowi de Gea nowe ultimatum

0
86
David de Gea. (zdjęcie: United, Twitter)

Bramkarzowi Manchesteru United, Davidowi de Gea, wygasa kontrakt z końcem sezonu.

Podobno Manchester United zwiększył swoją ofertę dla Davida de Gei, aby podpisał przedłużenie jego obecnego kontraktu, chociaż istnieją plany awaryjne dotyczące zastępstwa, jeśli Hiszpan odmówi podpisania umowy. Man United przyjął zwyczaj umieszczania rocznych opcji w swoich kontraktach z zawodnikami w ciągu ostatnich kilku lat, aby uniknąć scenariusza ich odejścia za darmo.

Nadchodzące lato miało być wielkie dla klubu z Diogo Dalotem, Fredem, Marcusem Rashfordem i Luke’em Shawem, którzy wraz z De Geą wchodzili w ostatnie lata swoich kontraktów. Następnie klub ogłosił w grudniu, że wszyscy czterej gracze z pola mają aktywowaną roczną opcję, ale umowa De Gei okazała się bardziej złożona.

Bramkarz United jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem w klubie. The Sun twierdzi, że 32-latek będzie musiał zaakceptować spadek tygodniowych zarobków z 375 000 GBP do 250 000 GBP. Man United chce mu obniżyć zarobki, aby były bardziej zbliżone do innych zawodników w klubie.

Negocjacje trwają już od kilku miesięcy, a De Gea obecnie rozmawia z potencjalnymi klubami o darmowym transferze latem. Wydaje się, że United przygotowuje się na wszystkie możliwości, a The Sun donosi, że jako preferowany cel wybrał gwiazdę Leeds, Illana Mesliera, gdyby De Gea zdecydował się odejść.

Czytaj: Klopp z aktualnościami na temat Nuneza przed wielkim meczem z Realem Madryt

Mówi się, że Czerwone Diabły postrzegają Francuza jako „długoterminowego następcę” De Gei. Leeds kupił Mesliera za zaledwie 5 milionów funtów w 2020 roku. To jego trzeci sezon w Leeds, to wystarczająco dużo czasu, aby przekonać wszystkich, że w wieku 22 lat ma potencjał, by zajść daleko jako bramkarz w najtrudniejszej lidze świata. Meslier ugruntował swoją pozycję i jest postrzegany jako jeden z najzdolniejszych młodych bramkarzy w światowym futbolu.

Jednak The Sun wskazuje również, że United woli, aby De Gea podpisał nową umowę.

Czytaj: Manchester United wygrywa z Leicester City