Man Utd prowadzi rozmowy w sprawie powołania Garetha Southgate’a

0
0
Gareth Southgate faworytem ws. zastąpienia Ten Haga. (zdjęcie: Kovac-Josko2, x)

Uważa się, że Gareth Southgate jest pożądanym kandydatem w czołowych kręgach Manchesteru United jako potencjalny następca Erika ten Haga.

Manchester United uważa Garetha Southgate’a za swój główny cel w przypadku nowego menedżera ze względu na niedawne pogorszenie sytuacji w drużynie. Aby zapobiec zakłóceniom, nominacja Southgate’a może nastąpić po EURO 2024, a Man United jest przekonane, że to właściwy wybór. Pomimo sukcesów Southgate’a z Anglią, obawy budzi brak ważnych trofeów, co kontrastuje z potrzebą Man United posiadania sprawdzonego zwycięzcy.

Wydaje się, że poszukiwania potencjalnego nowego menedżera przez Manchester United latem poczyniły ogromny krok – obecny trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate został określony jako „główny cel”, który ma zastąpić Erika ten Haga po zakończeniu sezonu.

Obecny menadżer „Czerwonych Diabłów” miał w ostatnich tygodniach trudności w Premier League i, do pewnego stopnia, także w Pucharze Anglii. Zaledwie dwa zwycięstwa i cztery remisy w poprzednich 10 meczach najwyższej klasy rozgrywkowej – przy większości remisów widać, że Man United miało sporo szczęścia, że udało im się wyciągnąć cokolwiek z meczu – sprawiły, że Man United znajduje się dopiero na 8. pozycji w tabeli.

Rozważane są inne opcje menedżerskie i według Foot Mercato, Southgate został uznany za ich główny cel.

CZYTAJ: Man United znalazł następcę Ten Haga. Wiadomo, kiedy oficjalne ogłoszenie

Southgate jest głównym kandydatem do przejęcia sterów na Old Trafford

Menedżer reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, jest faworytem do pracy w Manchesterze United.

Z raportu wynika, że Man United jako nowego głównego trenera obrało Southgate’a za swój główny cel, a Erik ten Hag ma odejść po serii słabych występów pod koniec bieżącego sezonu.

Nie uzgodniono jeszcze umowy na jego usługi, gdyż Anglia wchodzi do bitwy na EURO 2024 za niecały miesiąc, a Man United przygotowuje się do finału Pucharu Anglii na Wembley za dwa tygodnie – jednak oczekuje się, że sytuacja ta będzie się rozwijać raczej wcześniej niż później.

„Czerwone Diabły” wolałyby sfinalizować transakcję i oficjalnie ogłosić ją w nadchodzących tygodniach, co umożliwiłoby powołanie Southgate’a po EURO 2024, tak aby Anglia mogła skupić się na turnieju i starać się zdobyć swoje pierwsze duże trofeum od 58 lat.

Szefowie Man United są przekonani, że Southgate, którego określano mianem „kryminalnie niedocenianego”, jest właściwym menadżerem do przeprowadzenia gruntownej zmiany i wyciągnął w przeszłości to, co najlepsze z takich zawodników, jak Harry Maguire, Mason Mount i Marcus Rashford, a jednocześnie dał Kobbiemu Mainoo jego międzynarodowy debiut w ostatnich tygodniach, poprzednie doniesienia sugerowały, że jest to aspekt, który przemawia na jego korzyść.

Southgate, pomimo swoich wad, zaszczepił w Anglii wiarę, że kraj ten przeszedł od półfinałowych rzutów z dystansu do faworytów turniejów, co może działać na jego korzyść, ponieważ uczyniło to go popularnym wewnętrznym zawodnikiem na Old Trafford.

Z tą rolą powiązano także innych kandydatów, którzy pozostają na krótkiej liście Man United, chociaż Southgate jest głównym kandydatem. W raporcie określono go jako „wspaniałego przywódcę i dobrego taktyka”.

CZYTAJ: Manchester United celuje w napastnika Realu Madryt

Gareth Southgate może nie być tym, czego potrzebuje Man Utd

Southgate ma swoje wady, które mogą nie pasować Man United. Nominacja Southgate byłaby kontrowersyjna. Chociaż od chwili objęcia sterów prawie osiem lat temu, radził sobie dobrze w reprezentacji Anglii, istnieje przeczucie, że powinien był zdobyć w tym czasie ważne trofeum. Porażka w półfinale Pucharu Świata z Chorwacją powinna była zakończyć się zwycięstwem „Trzech Lwów”, prowadzili w finale EURO 2020 przeciwko Włochom, po czym byli z tyłu i próbowali utrzymać prowadzenie przed przegraną w rzutach karnych, a podczas ostatnich mistrzostw świata Anglia zderzyła się z Francją, mimo że w drugiej połowie miała dynamikę, aby zapewnić sobie wynik.

Man United potrzebuje urodzonego zwycięzcy, aby wszedł w ich szeregi i chociaż Southgate jest znakomitym liderem i menedżerem na swoje czasy, nie ma żadnego doświadczenia w zdobywaniu trofeów, co może powodować problemy w przyszłości.