Manchester City blisko przedłużenia umowy z wielkim talentem

0
44
Przyszłość napastnika Manchesteru City przesądzona. (zdjęcie: city, twitter)

Manchester City chce podpisać z Juliáno Álvarez nowy kontrakt.

Obecny kontrakt środkowego napastnika obowiązuje do 2027 roku, ale angielski klub chce związać go z jeszcze bardziej lukratywnym kontraktem.

Czytaj: Barcelona rozważy transfer Joao Cancelo z Manchesteru City?

Relacje między Juliánem Álvarezem a Manchesterem City mają pójść o krok dalej w przyszłym tygodniu. Argentyńczyk już negocjuje nowy, ulepszony kontrakt. Jego fantastyczne występy na Mistrzostwach Świata w Katarze w pewnym stopniu skłoniły Man City do szybkiego działania, aby nie stracić swojego zawodnika.

Obecny kontrakt Álvareza wygasa w 2027 roku, ale według César Luis Merlo, Manchester City chce przedłużyć umowę o kolejny rok. Jego pensja się zwiększy – jego występy zostaną nagrodzone podwyżką wynagrodzenia.

Kiedy zostanie uzgodniona nowa umowa?

Obie strony mają spotkać się w przyszłym tygodniu, aby dopracować szczegóły, ale sprawy nie zajmą dużo czasu, ponieważ zawodnik nadal ma zamiar grać dla tej drużyny w nadchodzących latach.

Czytaj: Mason Mount z solidnymi żądaniami płacowymi

Liczby związane z Juliánem Álvarez w błękitnej koszulce, są niesamowite: ma na koncie 10 bramek i 3 asysty w 31 rozegranych meczach. Statystyki wyglądają jeszcze bardziej imponująco, gdy weźmie się pod uwagę jego rzeczywiste minuty gry: 1540 na ławce rezerwowych. Wystartował tylko 14 razy, a mimo to Guardiola okazał się zachwycony adaptacją zawodnika.