Manchester City chce sprowadzić 18-letniego zdobywcę hat-tricka do gry z Erlingiem Haalandem

0
6
Manchester City chce pozyskać 18-letniego angielskiego pomocnika Manchesteru United, Kobbiego Mainoo.(zdjęcie: city, X)

Młody napastnik Evan Ferguson może dołączyć do Manchesteru City w ramach ekscytującej gry z Erlingiem Haalandem.

Manchester City pozostaje jednym z faworytów do sprowadzenia do klubu młodego napastnika Brighton, Evana Fergusona. Menedżer Pep Guardiola marzy o tym, aby młody napastnik grał u boku Erlinga Haalanda.

CZYTAJ: Aleksander Ceferin: Z tego co wiem, Haaland czy Mbappe nie marzą o grze w Arabii Saudyjskiej

Nie jest to zaskakująca wiadomość, ponieważ ostatnie występy Fergusona wzbudziły zdziwienie wszystkich graczy Premier League. Jednakże zainteresowanie Manchesteru City wydaje się wzrastać, gdyż władze chcą również związać Haalanda nowym kontraktem. Zdobywcy potrójnej korony chcą zatrzymać norweskiego napastnika na Etihad Stadium do 2027 roku.

Chociaż Guardiola jest świadomy zainteresowania ze strony Realu Madryt, nie może się doczekać, aby jego zespół z Fergusonem i Haalandem pełnił rolę dwóch atakujących. Mistrzowie Premier League stracili w tym oknie transferowym Riyada Mahreza, ale sporo zainwestowali w pomocnika. Dlatego też chcieliby, aby ich pomoc stwarzała szanse swoim dwóm napastnikom.

Wydaje się absurdalne, że podopieczni Guardioli nawet nie wrzucili drugiego biegu i pozostają jedyną drużyną Premier League, która odnotowała cztery zwycięstwa na cztery mecze. Jednak taka jest rzeczywistość, ponieważ dążą do perfekcji na boisku i poza nim.

Polityka rekrutacyjna na Etihad Stadium od lat stanowi punkt odniesienia. Po pamiętnym zwycięstwie nad Interem Mediolan w Stambule są gotowi ulepszyć swój skład dla młodej supergwiazdy. Są świadomi, że wartość Fergusona może w przyszłości wzrosnąć do 150 milionów funtów.

CZYTAJ: Barcelona zirytowana zachowaniem Manchesteru City podczas letniego okna transferowego

W zeszłym sezonie Guardiola zmienił skład, co usunęło wpływy bocznych obrońców. Jeśli uda mu się włączyć do swoich planów ustawienie składające się z dwóch napastników, może to oznaczać, że skupi się na przeniesieniu odpowiedzialności za całą kreatywność na swoich pomocników.