Manchester City oficjalnie osiągnął porozumienie w sprawie podpisania kontraktu z pomocnikiem Wolves

0
5
Manchester City o krok od finalizacji transferu. (zdjęcie: man city, twitter)

Wiadomość z ostatniej chwili: Manchester City podpisał umowę z pomocnikiem Wolves Matheusem Nunes.

Manchester City oficjalnie osiągnął porozumienie w sprawie podpisania kontraktu z pomocnikiem Wolverhampton Wanderers Matheusem Nunes. Chociaż Wilki oczekiwały, że Nunes zostanie, mistrzowie Premier League podpiszą kontrakt z portugalskim pomocnikiem w Deadline Day.

Według doniesień Fabrizio Romano, Manchester City osiągnął ustne porozumienie w sprawie podpisania kontraktu z Nunesem. Doniesieniem tym podziela się także L’Equipe, które uważa, że Wilki doszły do porozumienia z mistrzami Premier League. Do omówienia pozostały jeszcze ostateczne warunki płatności, po czym umowa zostanie podpisana.

CZYTAJ: Z Manchesteru City do Chelsea? Londyńczycy chcą dokonać ciekawego transferu pod koniec okna

Największym znakiem zapytania byłaby niezdolność Wilków do szybkiego podpisania kontraktu z następcą jego kalibru. Kiedy zawodnik odchodzi tak późno w oknie transferowym, klub zwykle żąda wyższej opłaty.

Nunes był ostatnio nieobecny na zgrupowaniu Wolves po odrzuceniu pierwszej oferty Manchesteru City. Portugalczyk się zbuntował i przestał uczęszczać na treningi. Jednocześnie poinformował władze klubu, że chce odejść do Manchesteru City. 

Menedżer Wolverhampton Wanderers Gary O’Neil spodziewał się jednak, że jego pomocnik pozostanie w klubie po upływie ostatecznego terminu składania ofert. W rozmowie z mediami O’Neil powiedział: „W tej chwili nie jest w grupie, to jego wybór”.

„O ile mi wiadomo, nie złożono żadnej lepszej oferty. Matheus Nunes jest nadal naszym zawodnikiem. Mamy z nim długi kontrakt i w tej chwili całkowicie spodziewam się, że będzie tu 2 września.”

„Oczywiście najbliższe dni będą kluczowe i odbędą się rozmowy, które będą prywatne między mną a Matheusem i jestem pewien, że sytuacja zostanie rozwiązana”.

CZYTAJ: Dramat transferowy, z którego Manchester City może się wycofać

Manchester City chce pozyskać Nunesa po tym, jak nie mógł pozyskać Lucasa Pacquety z West Hamu. Man City wycofał się z tej umowy po tym, jak brazylijski pomocnik został podejrzany o obstawianie własnych meczów.