Manchester City planuje rozbudowę Etihad Stadium

0
17
Man City ogłosił, że złożył wniosek do Rady Miasta w sprawie rozbudowy Etihad Stadium; zdjęcie: Sporty najwyższej klasy: Twitter

Mistrz Anglii w piłce nożnej Manchester City planuje rozbudowę Etihad Stadium do ponad 60 000 miejsc.

Klub złożył wniosek planistyczny dotyczący rozbudowy, a dodatkowe obiekty mają zostać zbudowane w ramach inwestycji o wartości 300 milionów funtów.

Oprócz około 7000 dodatkowych miejsc, plany obejmują nową zadaszoną strefę kibica, sklep klubowy, muzeum i hotel z miejscami noclegowymi.

Zobacz jeszcze: Barcelona i Inter omawiają możliwe transfery

W ubiegłym tygodniu stadion City został dodany do listy dziesięciu potencjalnych miejsc na Euro 2028 , jeśli wspólna oferta Wielkiej Brytanii i Irlandii zakończy się sukcesem. Tam wspomina się o planowanej pojemności 61400 miejsc na Etihad.

„Spędziliśmy kilka miesięcy opracowując koncepcje i projekty światowej klasy wrażeń kibiców oraz całorocznej rozrywki i wypoczynku na stadionie Etihad i cieszymy się, że złożyliśmy wniosek planistyczny do Rady Miasta Manchester” – powiedział dyrektor zarządzający Danny Wilson.

Przeczytaj także: Marcin Kamiński zdobył uznanie kolegów z drużyny oraz kibiców Schalke

Od czasu przejęcia przez Abu Dhabi United Group 15 lat temu, wokół stadionu wprowadzono szereg zmian. Na przykład w 2012 roku otwarto kampus Etihad, w którym mieści się boisko treningowe i biuro klubu, a w 2015 roku ukończono rozbudowę trybuny południowej.